• איך משפיעה הקורונה על היוצאים לפנסיה?

 • כתב - עומר אשכנזי    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • קרדיט צילום: shutterstock

  בעידן של גלובליזציה, מצב שבו שוק בעלי החיים בווהאן משפיע על שוק ההון בישראל הוא לא תרחיש מופרך, ולמעשה בימים אלה הוא הופך למציאות. אולי קצת קשה לקבל את הרעיון שבגלל סיני אחד שבחר לאכול עטלף (ואולי בעל חיים אחר) הפנסיה שלנו עלולה להיפגע, אבל זו עובדה. בהתאם רבים שואלים איך משפיעה הקורונה על היוצאים לפנסיה, וכמובן מה כדאי לעשות?

  השפעת וירוס הקורונה על היוצאים לפנסיה

  לרוב המכריע של הישראלים יש פנסיה שמוגדרת כ"צוברת". בניגוד לפנסיה תקציבית, שהייתה נהוגה בעבר בשירות הציבורי ושבה הקצבה החודשית נקבעת אך ורק לפי השכר והוותק של כל עובד ועובדת, בפנסיה צוברת המצב שונה. לכל אדם יש מוצר פנסיוני - קופת גמל, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה - והכספים שמופקדים אליה מדי חודש ע"י המעסיק והעובד מושקעים באפיקים שונים בשוק ההון.

  מפולת בשוק ההון עלולה לכווץ את החסכונות הפנסיוניים של רוב הישראלים בטווח הקרוב. מי שחשוף במיוחד לסכנה זו הם אלה שבחרו במסלול שמתאפיין בחשיפה רבה יחסית למוצרים פיננסיים עם רמת סיכון גבוהה - מניות ואגרות חוב קונצרניות (אג"ח של חברות ציבוריות).

  פלח אוכלוסייה נוסף שחשוף במיוחד לסיכון הוא חוסכים מבוגרים שמתקרבים לגיל הפרישה מהעבודה. במקרים אלה ישנה סיבה אחרת לכך שהתשובה לשאלה "איך משפיעה הקורונה על היוצאים לפנסיה?" היא במידה רבה: כשהמין האנושי יתגבר על וירוס הקורונה, שווקי ההון יחזרו לעלות, כך שהירידות החדות של היום יתאזנו עם מגמת הצמיחה העתידית - אבל לציבור המבוגר שנמצא לפני גיל הפרישה, אין את הפריבילגיה שיש לצעירים, שיכולים להמתין להשלמת התיקון.

  התאמת החיסכון הפנסיוני למצב החדש

  המשבר הבריאותי ואי הוודאות הגבוהה מייצרים לא מעט לחץ. הפגיעה בענפים שונים והירידות בשוק ההון תורמים גם הם להעלאת מפלס המתח ואפילו החרדה. כל אלה מובנים וטבעיים, אבל בהקשר של החסכונות הפנסיוניים חשוב מאוד לקבל כל החלטה באופן שקול, על בסיס מחשבה מעמיקה, ולא בפזיזות.

  הפעולה החשובה ביותר למי שעבורו היציאה לפנסיה היא לא אירוע שיתרחש בעוד 20-30 שנים אלא בעתיד קרוב יחסית, היא הקטנת שיעור החשיפה של החיסכון הפנסיוני למניות ולאגרות חוב קונצרניות. המלצה נוספת היא לבחון את תיק החיסכון וההשקעות על כל המוצרים שבו - קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל לפי תיקון 190, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קרן השתלמות - ולהתאים אותו למצב הנוכחי, רצוי בעזרת אנשי מקצוע מיומנים.

  איך אנשי מקצוע מנוסים עוזרים לכם לנטרל את השפעת וירוס הקורונה על הפנסיה?

  כאמור השאלה החשובה יותר היא לאו דווקא איך משפיעה הקורונה על היוצאים לפנסיה, אלא איך מתנהלים נכון בתקופה של אי ודאות כלכלית - והתשובה היא בעזרת ידע מקצועי מקיף.

  כפי שאת המענה למשבר הבריאותי מספקים אפידמיולוגים, מומחים לבריאות הציבור, רופאים וביולוגים שמחפשים חיסון לווירוס, כך את המשבר הכלכלי כדאי לצלוח בעזרת אנשי מקצוע שהמומחיות שלהם היא חיסכון פנסיוני וניהול סיכונים. אג'נדה היא אחת החברות המובילות בארץ בתחום זה, עם בקיאות מקצועית מעמיקה וניסיון שהצטבר במשך שנים רבות, כולל במהלך משברים כלכליים קודמים. היועצים שלנו עוברים הכשרות רבות ויסודיות, והמודעות לגודל האחריות שמוטלת על כל מי שמסייע לאדם אחר לשמר את הפנסיה שלו משלימה שירות בעל תועלת גבוהה במיוחד.

  לקבלת ייעוץ וסיוע מותאמים ספציפית עבורכם, על סמך הצרכים בהווה ובעתיד והמוצרים הפיננסיים והפנסיוניים שברשותכם, מוזמנים להשאיר פרטים - ואנחנו נחזור אליכם במהרה כדי שלא תצטרכו להתמודד לבד עם המשבר החמור.

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף