• קציני מילואים ערבים קיבלו הודעה שהם הועפו ממכרז לתפקיד בכיר במדינה - חשש שממשלת אשכנז תפרה אותו לעבאס

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • קציני מילואים ערבים קיבלו הודעה שהם הועפו ממכרז לתפקיד בכיר במדינה - חשש שהממשלה תפרה אותו לעבאס

  במשך כשנה וחצי מתנהל מכרז על תפקיד בכיר בשירות המדינה המאגד תחתיו את ניהול תכנית החומש למגזר הבדואי, הכוללת תקציבים בסך כ-4 מיליארד שקלים. יישום התכנית נמצא באחריות משרד הרווחה. ומנכלית המשרד סיגל מורן נטלה חלק בוועדת המכרזים.

  מדובר במכרז פנימי, הפתוח לעובדי מדינה בלבד, והוא מכוון למגזרי המיעוטים - ערבים, בדואים ודרוזים. בשלב הסופי במכרז - בשמו הרשמי 'מכרז למנהל אגף בכיר חברה קהילה וקשרי ממשלה' - הגיעו 8 מועמדים, בכירים בשירות המדינה עם ניסיון מרשים.

  בין היתר ניגשו מוניב שלבי - עבד בכיר במשרד המשפטים, כלכלן ומשפטן; ראסם נטור - ממונה על הקמת וניהול אזורי תעשייה בישראל במגזר המיעוטים; עימאד שכדם - דובר רשות האכיפה והבניה, בעל ניסיון עשיר, והשכלה אקדמאית רחבה, קצין במילואים; ג'אבר אבו אלקיען, מפקח בכיר במשרד החינוך, אח של יעקוב המנוח שנהרג בתקרית באום אל חיראן בה נהרג גם השוטר ארז עמדי; וע'תמן אבו עג'אג', מנהל אגף בכיר ברשות הבדואים, קצין במילואים.

  לנוכח הרשימה הזו, רבה הייתה ההפתעה כאשר המתמודדים קיבלו לפני ימים ספורים הודעה כי איש מהם לא נבחר לתפקיד. משמעות הדבר היא שהתפקיד ייפתח למכרז פומבי חיצוני, בו יוכלו להתמודד גם מי שאינם בשירות המדינה כעת.

  ההשערה המקובלת בקרב מי שמעורה בנעשה היא כי מדובר בניסיון לכוון את המשרה למועמד מסוים, כאשר הכיוון המדובר הוא למקורביו של מנסור עבאס, כחלק מההסכמות הקואליציוניות.

  במשרד הרווחה לא השיבו לפניותינו, והפנו אותנו לנציבות שירות המדינה, שסיפקה מידע כללי על המכרז אך סירבה להתייחס לטענות פרטניות.

  לדברים המלאים:

  https://www.20il.co.il/%d7%9e%d7%94-%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%94-%d7%91%d7%9e%d7%9b%d7%a8%d7%96-%d7%9c%d7%aa%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%91-%d7%94%d7%91%d7%93%d7%95%d7%90%d7%99%d7%9d/


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף