• חגי סגל: בתאגיד מתאמצים לחדש את ימי הזוהר של המאפיה השמאלנית

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • הדו"ח השנתי של מבקר המדינה הותר לפרסום ביום שני אחר הצהריים. במהדורת החדשות של 16:00 ו־17:00 ברשת ב' של תאגיד השידור הישראלי הוא סוקר בחגיגיות ובהרחבה, למעט עניין מסוים שהודחק. הקריין הרהוט בישר למאזינים על ממצאי המבקר החמורים בנושא המשרד לפיתוח הנגב והגליל, על חוות דעתו השלילית בסוגיית הרפורמה בבריאות הנפש, על הליקויים שאבחן בפיקוח על בתי הספר החרדיים, ועל עוד כהנה וכהנה מושאי ביקורת, רק לא על ממצאי המבקר בעניין תאגיד השידור הישראלי. זה, לא.

  פרק נכבד בממצאים הללו הוקדש לתאגיד, אך לא היה לו זכר בשתי המהדורות הראשונות לאחר הסרת האמברגו מהדו"ח. אולי הוא אוזכר באחת המהדורות הנידחות יותר בהמשך השידורים, לא האזנתי עד כדי כך (בחמש וחמישה עברתי, כהרגלי, לברדוגו בתחנה המתחרה), אבל מקומו נפקד משתי המהדורות המרכזיות הנ"ל. עורכי החדשות סברו שלא נורא אם לא נתוודע לביקורתו של מבקר המדינה על התאגיד.

  בקול ישראל החדש־ישן, ובמידה רבה גם בערוץ הראשון החדש־ישן (כאן 11), מנשבת גם בעצם ימינו רוחו של המחנה שהשתלט על השידור הציבורי לפני יותר מיובל שנים ועדיין מסרב להרפות. כשמקשיבים לדיווח חדשותי בנושא התלוי ועומד במחלוקת בין ימין ושמאל, דתיים וחילוניים, מעריצי בג"ץ ומבקריו – קל לנחש את השקפת העולם של העורכים; כך גם את השקפת העולם של כמעט כל מגישי יומן הבוקר, יומן הצהריים ויומן הערב. אפילו יגאל גואטה, לכאורה המְאזן הרשמי של שחקנית הרכש החדשה שלי יחימוביץ', מיישר איתם קו ברוב הסוגיות. ערב הבחירות האחרונות הוא פרסם ציוץ משטמה לנתניהו, ואפילו לא ננזף.

  בראש מהדורת החדשות ביום שני לפנות ערב, זו שהתעלמה כליל מהביקורת על התאגיד בדו"ח המבקר, שודרה הידיעה הבאה: "עורך הדין אביגדור פלדמן, המייצג את עמותת חוזה חדש הפועלת להגן על ערכי הדמוקרטיה, תהה אם בשם התעקשותו של האדם הזה, שיש נגדו כתב אישום, נשנה את הֶסדר המשטר שלנו".

  https://www.makorrishon.co.il/opinion/227475/

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף