• רוממות הדמוקרטיה בגרונם, חרב פיפיות לעריפת ראשה - בידם

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • הנשיאה, כבודה, לא מבינה את מהות הטרגדיה: העליון, במעשיו, מאבד את אמון הציבור והיא מדברת על... הדמוקרטיה.

  מפלגות פוליטיות החותרות להשגת השלטון ולהדחת הליכוד, עושות שימוש חופשי אף ציני, בטרמינולוגיה ובביטויים שקריים מתוך הנחה (שכבר נעשה בה שימוש בזמנים אחרים ועל ידי משטרים אחרים, פחות דמוקרטיים, בעליל), שככל שחוזרים על שקר ויהיה גס, גדול ובוטה, שוב ושוב, מתקבע שקר זה בדעת השומעים אותו ואף... הופך לאמת. כמה צר לראות ולהיווכח כי גם מערכת עשיית הצדק, כולל ביהמ"ש העליון, כולל הנשיאה, משתמשים בטכניקה פסולה ומטעה זו לרוב.

  בין היתר כוונתי למשפט האומר: "שמירה על עצמאות מערכת "עשיית הצדק", ועל עצמאות ביהמ"ש העליון, היא מיסודות הדמוקרטיה"...

  ובכן לא יסודות, לא דמוקרטיה ולא בטיח...

  הדוגמאות לכך רבות מספור. לא נלאהרוממות הדמוקרטיה בגרונם, חרב פיפיות לעריפת ראשה - בידם

  אתכם. אביא רק אחת, טרייה, חמה מהתנור.

  ביום שלישי (24.3.20), שיגרה לכנסת נשיאת העליון, שאלה ליו"ר הכנסת, האם הוא, מוכן להעלות הצעה לבחירת יו"ר קבוע לכנסת עד יום ד' ( 25.3.20), כלומר למחרתו.

  אולטימטום? ובכן, סוג של, אלא שהפעם עטוף באמירה המתחסדת, שאין לה שום מקום במציאות, אמירה המדברת על שמירת... כן, ניחשתם נכון... הדמוקרטיה.

  יו"ר הכנסת, מתוך כבוד לנשיאת ביהמ"ש, השיב תוך מספר שעות תשובה מפורטת ומנומקת (שנפרסה על 3 עמודים). בתמציתה הודעה כי הוא לא יעשה זאת, מסיבות שפורטו בתשובה. תשובת הנשיאה הכוללת לא פחות מ - 19 עמודים, נשלחה, יש אומרים ניתזה, מעם שולחנה (ליתר דיוק מגירתה), תוך מחצית השעה, והונחה על שולחנו של יולי אדלשטיין. עדים לתחלופת הבזק הזו טוענים שאין מצב לפיו אכן התקיים דיון בעליון בתשובתו של יו"ר הכנסת. לכולם היה ברור כי התשובה הוכנה מראש וגם ברור, כי אף שהנימוס ובוודאי קורטוב של כבוד כלפי הכנסת, מחייבים התייחסות אמת לדבריו, שיקוליו לא היו יכולים בשום אופן להיות מובאים בחשבון בעת כתיבת תשובתה של הנשיאה, גם הנימוקים בתשובתה מראים כי בביהמ"ש אכן לא קראו את דבריו. לאחר יומיים אישרה הנשיאה חיות עובדה זו. כאילו מדובר בנוהל טבעי של ביהמ"ש העליון...

  זלזול בכנסת? צפצוף על המחוקקים? אתם תחליטו.

  צריך להתחיל לאמץ טרמינולוגיה חדשה, קודם לכל דיון במערכת המשפטית. אין בין המילים 'דמוקרטיה' ו'המערכת המשפטית', ולא כלום. כל קשר ביניהם הוא בחזקת אחיזת עיניים ושטיפת מוח. המערכת המשפטית היא לא דמוקרטית ולא תורמת לדמוקרטיה. במסגרת המאבק על ההגמוניה בין הכנסת לבין ביהמ"ש העליון, נחצו כל הקווים האדומים. בעוד הכנסת היא מופת ואף שיאו של תהליך דמוקרטי. המערכת המשפטית היא ביסודה ועל פי דפוס התנהגותה, בלתי דמוקרטית באופן ברור וחד משמעי. ואם בכך לא די, הרי שהיה גולשת אט אט במדרון התלול לעבר כפיית מדיניות משפטית אנטי ציונית על המרחב הציבורי בישראל, היא עושה זאת לדאבון כל לב, במצח נחושה.

  ככל שנקדים להכיר בעובדה זו, כך ייטב לכולנו.

  otmoti@netvision.net.il


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף