• עצוב אבל אמיתי: תמונת הנצחון האולטימטיבית: עזה החרבה

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • מתפלספים אצלנו, כמעט עד לאבדן ההכרה, על 'תמונת הנצחון', ומי זכה בה. יש האומרים: "החמאס ניצח", ב"זכות" האמירה של דובריו, "זכינו בנצחון אלוהי". זו מופצת עכשיו בשקידה בכל מקום בעולם המוסלמי והערבי. 

  חברים יקרים במדיה, העוסקים בלהט בקשקשת זו, כאן בבית. רדו מהגג! לא הטמטום ועיקשות הפֶרד של החמאס, שולטים היום בעזה. העזתים בזכות שכלם הישר, נזקקו למקסימום דקותיים, בשוך הקרבות, בעודם מגיחים ממחבואיהם במחילות עפר שזומנו להם, להבין באין אומר ודברים, מהי באמת תמונת הנצחון, ומדוע ישראל היא זו שזכתה בה. 

  עזה חרֵבה, קו הרקיע של העיר האומללה השתנה בתכלית. גלי הריסות בכל מקום. השירותים, הבנקים ומשרדי הממשלה קרסו. עשרות אלפי עזתים נותרו ללא קורת גג. כל עזתי רואה ומבין מי באמת ניצח במלחמה. מי הפסיד בה. טוב מראה עיניים מהלך נפש. החמאס והם עצמם העזתים, הם המפסידים הגדולים. אם אינם מבינים עובדה זו דרך חושיהם, הם יבינו אותה מהר מאד בזכות דילוגיהם האין-סופיים, בין עיי ההריסות והחורבן. 

  את ערכה של התמונה הזו, לגבי השאלה בדבר מהותו של "בעל הבית", על תמונת הנצחון, הבין הרמטכ"ל, כאשר נתן את ההוראה למוטט את הבניינים הגדולים, עתירי השירותים הציבוריים והצבאיים, ולשנות בכך את קו הרקיע של העיר המוכה. רק חרש שוטה וקטן יכול שלא להבחין בחורבן ובתשובה החבויה בו: אכן ישראל היא זו המנצחת, שכן זוהי תמונת הנצחון ואין בלתה. 

  טוב הייתה עושה הממשלה לו הייתה נותנת הוראה להפיץ תמונות אלה, מעזה החרבה, בכל מקום אפשרי במדינות ערב ובמיוחד בלבנון ובאיראן, לאמור: אם חפצי חיים אתן, הרי לכם תמונות ממראה החורבן שהשית חיל האוויר הישראלי על העיר הסוררת. הישמרו לכן!

   

  וכן, הפרעות חזרו והן כאן!

  לפני שבוע, קיימנו דיון בשאלת השאלות,  האם אנו נתונים שוב לאיום בן המאה: פרעות. האם שוב כשלנו, לחשוף את שורש האמת: גורמים קיצוניים משתלטים שוב על דעת הקהל המוסלמי/ערבי. מטים אותה לפגיעה בישראל וביהודים. תגובות רבות ("כן, יש פרעות"), גם במדיה החברתית, הוכיחו בטחון בקיומו של מאמץ ארגוני מתואם של ערבים ולדאבון לב גם של יהודים, להדרת האתוס הציוני מחייה של ישראל כמדינה יהודית.

  דפדוף בהסטוריה הקרובה, מחזיר אותנו אל המועד בו בערה ישראל. הופכים דף: שנת 2016, שריפת ענק פוקדת את חיפה. בסופת האש נשרפו עד תום 2,109 בתים. גולת הכותרת: 60,000 איש, אשה וילד, פונו מבתיהם. לעיתים בבהלה. באישון לילה. העיר, המובילה בישראל, בכל הקשור ל"שכנות טובה", בין יהודים לערבים, ספגה את המכה הקשה. 100 מליון שקל הושקעו בשיקום החורש הטבעי ובעבודות הפיתוח הכרוכות בפעולה זו. מאות מיליונים נוספים הושקעו, בבנייה מחדש  או בשיפוצם של הבתים הנשרפים. כל אותו זמן, הממשלה (בהוראת, בנימין נתניהו), הכירה דה – פקטו, בעובדה כי מדובר בהצתה בזדון,. לכן, מימון הבניה מחדש, נעשה באין אומר ודברים, בהתאם לחוק מס רכוש וקרן פיצויים לנפגעי מלחמה. כלומר מתקציב המדינה. נטו נטו...

  על כך אמרה אז הממשלה עצמה: 

   

  "בימים האחרונים פרצו ברחבי ישראל שריפות רבות, אשר בחלקן גרמו נזקים רבים לרכוש. ממכלול המידע שהתקבל ברשות המסים ממשטרת ישראל ומנציבות כיבוי האש עולה כי, נכון למועד זה, מסקנת גורמים אלה הנה כי אירועי השריפות (במקומות שפורטו במסמך), הן הצתות מכוונות שעולה בהן חשד סביר כי מקורן בפעולות איבה".

   

  הצפון בוער

   

   

  חיפה לא הייתה כל הסיפור. יערות באשתאול, נווה שלום, הראל, פארק קנדה, מודיעין ובן שמן,  עלו בעשן השמיימה. את הרי ירושלים פקדה שריפה גדולה שכילתה 7.500 דונם, שניטעו לפני עשרות שנים,. 

   

  ראש מחלקת חקירות ברשות לכבאות והצלה. קבע כבר אז, בנובמבר 16, כי גל השריפות נגרם מ"טרור הצתות".

   

  "הראו לי את כל התצ"אות, (תצלומי אוויר)... שקיבלתי מחיל האוויר... כבר לא היה לי ספק שמנסים להבעיר לנו את המדינה. למשל בנירית, ראיתי מהצד המזרחי של קו התפר מציתים בשני מוקדים. גם ראיתי ניסיונות להצתה של ממש במודיעין־עילית ובביתר־עילית, שלא צלחו. לא ידענו על הניסיונות האלה עד שאיתרתי אותם בתצ"אות".

   

  ולשם מה נזקקנו לחפירה" בסיפור הזה מן העבר הקרוב?

   

  משום שהקיץ קרב, חברים יקרים. משום שזרועות הממשל שלנו שוב מתכסים באדרת ההכחשה החמימה. צאו מתוך השלווה המדומה שהשרה עליכם הניצחון במלחמה האחרונה בעזה. עשו את ההכנות הנדרשות כדי שלא נעמוד שוב בפני אסון.

  וכן, הפרעות חזרו והן כאן!

   

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף