• אנטישמיות לפי מילון "שיחדש" יאיר למפל-לפיד

 • כתב - MotiH    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • שר החוץ, והחליף העתידי, הפיליסטיני, יאיר למפל-לפיד, נתן הגדרה חדשה לאנטישמיות:

  סחר עבדים זו אנטישמיות.

  טבח ההוטו שטבחו בטוטסי הוא אנטישמיות. (הטוטסי הם שֵמים).

  הריגת להטבי"ם זו אנטישמיות.

  אנטישמיות זו שנאה לאחר ולשונה. שנאת זרים. גזענות.

  https://rotter.net/forum/scoops1/708056.shtml

  הדבר היחידי שנעדר מהמונח "אנטישמיות" במילון ה"שיחדש" של למפל-לפיד היא שנאת יהודים. כלומר אנטישמיות היא שנאת יהודים – שנאת ישראל. (היטלר הסיר את אשמת "השֶמיות" מהערבים, ולמפל-לפיד קורא לכל בני האדם "שֵמים").

  כמובן שלמפל-לפיד, מעצם תלותו באחים המוסלמים, לא מעלה על הדעת להגדיר את הגזענות הערבית-מוסלמית כאנטישמיות.

  ארגון ציוני אמריקה טוען כי הגדרת לפיד המוחקת את המושג "אנטישמיות" כשנאת ישראל – משרתת את אויבי ישראל:

  https://rotter.net/forum/scoops1/708155.shtml

  [אהוד: אולי באמת הגיע הזמן ששר-החוץ שלנו ישלים את השכלתו הפורמאלית ויחדל לדבר שטויות?]
  חרם של הממשלה הלא ציונית על היהודים ברמת הגולן, יו"ש, וירושלים, 

  וסימונם כתת אדם – תת תרבות, סכנה תרבותית וסכנת חיים

  ממשלת לפיד-בנט-עבאס, הממשלה הראשונה בתולדות המדינה שאינה ציונית, ואינה מייצגת את רוב העם היהודי (רק 53 חברי כנסת יהודים) עומדת להצטרף למיזם גזעני אנטישמי של האיחוד האירופי.

  המיזם שלא התקבל בעבר לאור התנגדות שרת התרבות לשעבר מרים סיבוני-רגב, נתמך עכשיו ע"י שר החוץ יאיר למפל-לפיד, נפתלי בנט ראש הממשלה, ושר התרבות יחיאל משה טרופר (הפרש).

  הממשלה הלא ציונית תקדם את הצטרפותה של ישראל לפרויקט הגזעני האירופאי שמעניק סיוע כספי בהיקף של מאות מיליוני אירו למיזמים בתחומי התרבות והאמנות. תוכנית Creative Europe פרויקט המחריג את היהודים מרמת הגולן, יו"ש, וירושלים, ואוסר לתת להם מענקים מפני שהם מוגדרים ע"י האיחוד האירופי תת אדם – תת תרבות.

  https://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.9983506

  קבלת התוכנית הגזענית האירופאית מהווה סכנת חיים ליהודים ברמת הגולן, יו"ש, וירושלים מפני סימונם כתת אדם – תת תרבות. התוכנית מסמנת שקיומם אינו לגיטימי יותר, סימון הנותן הכשר לחיסול קיומם, בדיוק כפי שעשו הנאצים. קבלת התוכנית הגזענית האירופית מהווה גם סכנה תרבותית. הכסף האירופאי הוא כסף רעיל. במקום לפתח את התרבות הישראלית התוכנית תממן אך ורק פרויקטים "תרבותיים" אנטי ישראליים באמנות, בספרות ובקולנוע. לכן יש בה סכנה ממשית לתרבות הישראלית.

  אין מגוחך ופתטי יותר מיו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני ששלח לבנט מכתב ובו התנגדות לקבלת התוכנית בכתבו ש"אין זה ראוי כי בזמן שמדינת ישראל משקיעה מאמצים רבים במאבק ב- BDS ובניסיונות החרם, תחתום בידה השנייה על הסכם רשמי המסכים לחרמות. אנו מתנגדים לחתימה על הסכם זה, לאפליה המצויה בו."

  https://rotter.net/forum/scoops1/707513.shtml

  ודוק: לחייני הוא שתמך בהקמת הממשלה הלא ציונית הזו שעכשיו הוא מתנגד למעשיה.

  בטוחני שגם היהודים ברמת הגולן, ביו"ש, ובירושלים" הביביפובים (ביניהם הכותבים כאן) ימשיכו לתמוך בסימונם האישי כתת אדם – תת תרבות, ובלבד שזה יפגע בנתניהו. "רל"ב".

  שר התרבות והספורט של ממשלת "השינוי והריפוי", יחיאל משה טרופר (הפרש), נסע לקאן לפסטיבל קאן ונפגש שם עם שרת התרבות של צרפת, רוזלין בשלו, וביקש את תמיכתה של צרפת בהסכם Creative Europe. בעוד שבפסטיבל עצמו מתחרים שני סרטים אנטי-ישראליים בשם ישראל, סרטים הממומנים באיוולת רבה ע"י ישראל.

  ואם בפסטיבל קאן עסקינן, אז ברצוני להדגיש כי כשכתבתי "איך למכור סרט בעולם" נתתי רק עצה. ולא כתב אשמתה נגד כל הסרטנים בארץ.

  מעולם לא שמעתי על ניר טויב ז"ל, ולא היכרתי אותו, ובהחלט נאמנים עליי דברי אימו, מלי טויב, (העושה לו יח"צ ומזמינה לראות את סרטו), שהוא "עסק בבעיות רבות בישראל שהעסיקו אותו ואת בני דורו, ולא מתוך מטרה 'איך למכור סרט בעולם'." ("חדשות בן עזר", 1662), אבל בזה אין שום "תשובה" למה שכתבתי שנקל ליצירה ישראלית לקבל מימון ולהתקבל לפסטיבלים בינלאומיים אם התוכן הוא אנטי ישראלי. לראייה הסרטים המתחרים עכשיו בקאן.

  כתבתי על הצלחת סרטיו האנטי-ישראליים של נדב לפיד, והנה התבשרנו שכצפוי סרטו זכה בפרס השופטים בקאן, הנהנים תמיד מהכפשת ישראל והיהודים. גם עמיתו האנטי-ישראלי ערן קולירין התקבל כמובן לפסטיבל קאן, ולמרות שקיבל תמיכה ממשלתית לסרטו "ויהי בוקר", החרימו השחקנים הערבים את הטקס בנימוק שהסרט הוצג כסרט ישראלי ולא כפלישתי, וזכו כמובן לתשואות בקאן. וקולירין עוד שיבח אותם, מעניין שלא הוא, ולא שחקניו הערבים החרימו את הכסף הישראלי.

  ניסיתי בזמנו להציע למיספר סרטנים (ביניהם לסרטנית לושי מור, (דרך אִמהּ), שהתמחתה בסרטי תעודה אנטי-ישראליים, עשתה הון וירדה מארץ לאמריקה) להוציא סרט בהוצאה כספית קטנה: "חיפשתי ערבי-מוסלמי שאינו גזען." פשוט לראיין ערבים-מוסלמים על נושא הגזענות, ולשאול אותם: "האם אתם רואים בדברי מוחמד באמנת החמאס ובדברי המופתי של אש"פ לפיהם יש להרוג את היהודים הקופים והחזירים גזענות או מופת מוסרי?" זה עשוי היות סרט מרתק.

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף