• אריה אלדד: עיתון "הארץ" מפעיל על נתניהו סחיטה ישירה, גלויה ונטולת בושה

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • והנה, מי שהיה זקוק להוכחה כי איום כזה מופעל על ראשי ממשלה מן הימין כדי שיהפכו את עורם וישנו את מדיניותם - מצא אותה בשבוע שעבר במאמר שכתב עורך "הארץ", אלוף בן. ב־27 בספטמבר, בין החגים, הוא כתב על "דילמת השמאלן". להערכתו, בפגישה האחרונה בין נתניהו לטראמפ נאלץ נתניהו לשוב ולתמוך בתוכנית "שתי המדינות". ואם אכן זה המצב, מוטל שוב השמאלן המצוי על קרני הדילמה: להמשיך להיאבק בראש הממשלה המושחת, המסובך בתיקי 1000, 2000 ו־4000, עד רדתו שחת, כלומר עד להגשת כתב אישום והפעלת מכבש לחצים פוליטי להתפטרותו - או למחול לו על כל חטאיו, להוריד הילוך בלחץ התקשורתי, לשכנע גם את המערכת המשפטית שכל אלו רק "זוטי דברים", כי הסיכוי המסתמן הוא שנתניהו הוא המנהיג היחיד שיהיה מסוגל "לסיים את הכיבוש". לעורך "הארץ" לא הייתה כלל התלבטות. הוא הצהיר כי יהיה מוכן לאתרג את נתניהו. הצהרה כזאת מתחת ידו של עורך עיתון משפיע יש לה משקל רב. זהו שטר לפירעון.

  אינני יודע אם נתניהו יצליח לחמוק ממלכודת הדבש של טראמפ, אינני יודע גם אם טראמפ באמת מתכוון לנעוץ את שיניו בנתניהו אם יצטייר בעיניו כסרבן "דיל המאה". מה שברור בינתיים הוא כי השמאל הישראלי, וגם רבים מאלו שמצפים בכיליון עיניים לנפילתו של נתניהו בגין התיקים הפליליים שהוא נחקר בהם - אינם באמת לוחמים לצדק, לטוהר המידות ולמשטר תקין. אלוף בן לא היסס כלל כשקבע כי הסיכוי ל"סיום הכיבוש" חשוב הרבה יותר מהסיקור האוהד שקיבל לכאורה נתניהו באתר וואלה!, מהשמפניה או מהסיגרים.
  עורך "הארץ" הניח הצעת שוחד גלויה על השולחן. לא כזו שנרקמה לכאורה בחדרי חדרים בין אלוביץ' לנתניהו, או בין שרה לאיריס, אלא בריש גלי: "הארץ" לא דורש תמורה כספית עבור שירותי האתרוג שהוא מציע, אלא תמורה מדינית. "הארץ", ובמשתמע - כל התקשורת השמאלנית, יפסיק להשחיר את דמותו של נתניהו, יפסיק להציק למערכת המשפטית הגוררת רגליה לכאורה ומתמהמהת מהגשת כתבי אישום נגדו, ויעודד את החוקרים, הפרקליטים היועמ"שים והשופטים לא לעסוק בשטויות כשעל הכף מונחת האפשרות להקים מדינה פלסטינית בשטחי יש"ע.


  השמאל מתגלה שוב במלוא צביעותו, עוטה מסיכה של לוחם זכויות וצדק וערכים בשעה שאין הוא אלא תאב שלטון ממש כמו מי שהוא שואף להחליף. "עליונות המשפט" מטרידה אותו פחות מכפי שהיא מטרידה את אוהדי לה פמיליה. ובאמת הוא איננו אלא תמונת הראי המעוותת שלהם. כל אלו שטענו נגד הססמה "בג"ץ - סניף מרצ" מחזקים אותה עכשיו כשהם סבורים שהשופטים ושומרי הסף ישתכנעו שאימוץ התוכנית המדינית של השמאל חשוב בעיניהם יותר מטוהר המידות.
  ואגב, לא שמעתי שום הצעה כזאת לאולמרט מימין: "לאתרג" אותו אם יבטיח למנוע הקמת מדינה פלסטינית. אולי ידעו כי התקשורת ברובה עדיין שמאלנית ותילחם בהצעה כזאת, ובית המשפט לא יהיה קשוב לה.

  http://www.maariv.co.il/journalists/Article-664146

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף