• פדיון כספים עקב התמוטטות הבורסות

 • כתב - עומר אשכנזי    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • כשהמסכים בבורסות בכל העולם נצבעים באדום בוהק יום אחרי יום, יש אנשים רבים שמאמינים שהצעד הנכון הוא משיכת הכסף שנמצא במוצרי החיסכון וההשקעה. זו אולי נראית הפעולה הטבעית, ואפילו המתבקשת, אבל בפועל פדיון כספים עקב התמוטטות שוק ההון עלול להוביל דווקא להפסדים, ואפילו הפסדים כבדים. מה כן כדאי לעשות? לנשום עמוק, לזכור שלחץ הוא תמיד יועץ גרוע ולקרוא את המאמר הבא שיעזור לכם לראות את התמונה המלאה.

  למה פדיון כספים עקב התמוטטות שוק ההון הוא טעות?

  התפשטות וירוס הקורונה מייצרת מציאות שאנחנו לא מכירים. שיעורי ההדבקה אכן מאיימים, הפגיעה הבלתי נמנעת בשגרת החיים הולכת ומתרחבת, ומלחיצה גם היא, וכמובן שאי אפשר להתעלם מההשלכות של המשבר הבריאותי על המשק ועל שוק ההון (ודרכו גם על הפנסיות של כולנו).

  אבל אם את וירוס הקורונה עצמו המין האנושי עדיין צריך לחקור כדי להבין איך ניתן להתגונן בפניו, לגבי משברים כלכליים יש לנו ידע רחב היקף - ואנחנו יודעים בדיוק מה קורה למי שממהר לפתוח חסכונות ולפדות כספים ממוצרים פיננסיים (קרנות השתלמות, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון ועוד).

  ב-2008 למשל, בסך הכל לפני 12 שנים, התרחש משבר כלכלי חמור מאוד. הסיבה אז הייתה התנהלות חסרת אחריות של גופים פיננסיים בארה"ב (וגם במקומות אחרים בעולם), אבל התוצאה הייתה אותה תוצאה: צניחות דרמטיות בשוקי ההון. מי שיצא כשהמשבר היה בעיצומו, הפסיד סכומי כסף גדולים בגלל שמכר כשהשוק היה בנקודת שפל. מי שהמתין בסבלנות גילה שלאחר תקופה קשה, המגמה התהפכה ובסופו של דבר עליות השערים איזנו את המפולת. מי שהתאים את תיק החסכונות וההשקעות שלו בתחילת המשבר למציאות החדשה צלח את האירוע אפילו עוד יותר טוב.

  מה אפשר וחשוב לעשות כיום?

  הפעולה הנכונה ביותר כתגובה למשבר כלכלי עולמי היא למזער סיכונים. בפרט תקפה ההמלצה הזו לחוסכים מבוגרים יחסית, שכן עבורם ישנו פרק זמן קצר יחסית עד לנקודת הפרישה מעבודה, נקודה שבה מתחילים לממש את החיסכון הפנסיוני ובחלק מהמקרים גם השקעות נוספות (קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה שמאפשרת קבלת קצבה חודשית החל מגיל 60, עם פטור ממיסים).

  לצעירים לעומת זאת אולי כדאי לבחון את הגדלת החשיפה לסיכון וזאת בשל העובדה כי יש להם הרבה זמן לגיל הפרישה אך חשוב לזכור כי הנבואה ניתנה לשוטים וכי לא ניתן לצפות את השוק או לתזמן את הכניסה והיציאה ממנו. כן מומלץ , לקבל החלטה מושכלת לטווחים ארוכים ללא צורך בשינויים מהותיים במהלך הדרך.

  אג'נדה - הייעוץ המקצועי ביותר בתקופות משבר

  במקום פדיון כספים עקב התמוטטות שוק ההון ולמעשה עקב הבהלה, זה הזמן להסתמך על מומחים בתחום החיסכון וניהול הסיכונים. אג'נדה מספקת בשגרה שירותי ייעוץ פיננסי ופנסיוני שמסייעים לכל אדם למצות את המשאבים הכספיים שברשותו ולהפיק מהם מקסימום תועלת, גם בטווח הקצר ובפרט לטווח הבינוני והארוך. במצבי חירום התועלת שמניב הייעוץ גבוהה אף יותר, כשאצל לא מעט חוסכים מדובר בחבל הצלה של ממש לקצבת הפנסיה.

  היכולת שלנו לנווט את החסכונות שלכם גם במים הכלכליים הסוערים ביותר היא תוצר של בקיאות מעמיקה, ניסיון עצום שהצטבר בחברה כולל בזמני משברים קודמים, הכשרות נרחבות לכל היועצים ובעיקר תחושת אחריות רבה (מתוך הבנת החשיבות של החסכונות להמשך חיים ברווחה ובנחת). אלפי לקוחות מרוצים הם ההוכחה הטובה ביותר ליכולות שלנו (וגם הסיפוק האמיתי שלנו), וכך גם שיתופי הפעולה עם גופים גדולים ובולטים במשק הישראלי.

  הלחץ הוא יועץ גרוע, ומצד שני גם אסור להתמהמה. מוזמנים להשאיר עכשיו פרטים ואנחנו נחזור אליכם עם תשובות לכל השאלות ועם ייעוץ פיננסי ופנסיוני מותאם אליכם אישית.


  כל שאלה צרו קשר: 0586161676 - עומר.


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף