• עיתונאים קטנים שלנו, עבדים הייתם לצ'פחה המיוחלת במסדרון

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • התנהלותם הבזויה של מנהלי המדיה, הן בפרינט והן בזו האלקטרונית, מסבירה שוב ושוב את יכולתם המופלאה של שלוחיה הכתבים, להקיא את זוהמת-השנאה לנתניהו, לימין, דווקא בעת יציאתם אל קו החזית הראשון. דווקא בחו"ל. שלוחים אלה, זוכים כמובן בשובם הביתה, לצ'פחה המיוחלת במסדרון, אבל כמוצר לוואי הם יבאישו את ריחנו ואת ריחם הם.
  כך קרה לדנה ויס. ויס, נזכיר, מצאה לנכון לשאול את הנשיא טראמפ, דווקא במעמד החגיגי של המפגש עם נתניהו, לדעתו על חקירות רה"מ... היא לא הראשונה. לפניה היה שם יאיר וינרב (נסביר להלן). היא נכשלה, כישלון שאסור היה לה להיכשל בו (גם אם תפרסם אלף התנצלויות), משום שמדובר לא רק בפן המקצועי של עבודת., אלא גם בזה הציבורי. היא ביזתה לא רק את עצמה אלא גם אותנו. כולנו.
  אבל התנהלותם הבזויה של מנהלי המדיה, הן בפרינט והן בזו האלקטרונית, היא זו
  שמסבירה שוב ושוב את נכונותם המופלאה של שלוחיהם הכתבים, להקיא את כל זוהמת-השנאה לנתניהו, לימין, דווקא בעת יציאתם אל קו החזית הראשון. דווקא בחו"ל. שלוחים אלה, זוכים כמובן בשובם הביתה, בצ'פחה המיוחלת במסדרון, אבל כמוצר לוואי הם יבאישו את ריחנו ואת ריחם הם.
  כל העומד מולם, החוזה בתופעה הנאלחת, בין אם מדובר בנשיא ארה"ב, ובין אם מדובר בנשיא רוסיה, יכולים רק להשתאות ליכולתו של קרבנה של שפיכות הדמים הקבועה הזו, קרי נתניהו, ראש ממשלתנו, להתנער מהמומטר עליו, לומר, 'ירד גשם', ולרדת מהבמה. דא עקא, שהמקיאים עושים זאת גם עלינו. שהרי אנו הצופים, אנו הם אלה העומדים בפועל מולם. כל זאת נעשה, בל נשכח, בכוח העובדה שהכתב/ת מחזיק/ה באותו רגע במיקרופון שאנחנו הפקדנו בידיו.
  הסיטואציה מבחילה ובלתי הוגנת גם משום שלנפגע לא ניתנת אפשרות הוגנת להתגונן, להשיב לעניין. אם בכל זאת המרואיין ינסה להשיב, היא/הוא יקטעו אותו באופן גס ובוטה, יפרצו לדבריו שוב ושוב. תשובתו לא תישמע ובדיעבד גם לא תגיע לאוזני הצופים...
  אכן תקשורת למופת. גם הצ'פחה.
  ומאותו עניין לאותו עניין. בחודש יוני 2016 ,נפגש רה"מ עם הנשיא פוטין. 

  הייתה זאת כידוע סדרת דיונים בנושאים רגישים במיוחד, ערב השתלטותה של מעצמה זו על סוריה. לנתניהו הייתה משימה מרכזית בביקור זה, לעצור את השתלטותה במקביל של איראן על חלקים מסוריה.
  אנו לא נדע מה בדיוק נאמר בשיחות הסגורות בין שני האישים, אנו רק יודעים על הערכה הרבה שרוחש פוטין לנתניהו.
  בסיום השיחות יוצאים השניים ומתורגמניהם אל ציבור העיתונאים הממתין בחוץ, והנה הפתעה:
  בחוץ ממתין גם יאיר וינרב, (ערוץ 1), הוא שואל בעברית צחה את נתניהו "האם אתה מוכן להסביר את פרשת ידידותך עם מימרן, הפושע שנשפט והורשע בצרפת?"
  המתרגם של פוטין נראה רוכן מיד בחדווה, על אזנו של המארח... על פניו של נשיא רוסיה עולה, איך לא, גיחוך קל.
  שאלתי אז את וינרב (בכתב), מדוע עשית תרגיל כה נמוך? האם הלבנת פניו של רה"מ בחו"ל, הייתה הכרחית? האם לא יכולת להמתין לכשיסתיים הטכס? האם לא יכולת לקיים את השיחה הזו במטוס, בשיחה עם רה"מ? תשובה לא זכיתי לקבל עד היום. הסיבה להתעלמות מובנת. אין לי כל ספק שלא הייתה זו יוזמתו האישית של וינרב. הממונים עליו הם הם אלה ששלחו אותו לבצע את התרגיל המלוכלך.

  והעיתונאי, אותו שליח לדבר עבירה, המשוסה, זוכה שוב ושוב לצ'פחה במסדרון...

   

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף