• אם המופתי לא הצליח לחסל את היישוב היהודי בחברון, גם מרצ ייכשלו

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • לפני כחודש התכוונו כמה חברי כנסת ממרצ (מיכל רוזין) ומהרשימה המשותפת (איימן עודה ודב חנין) לקיים בכנסת כנס תחת הכותרת “חברון תחילה - מפנים את ההתנחלות מחברון". כמה פעילי ימין נזעקו, הפעילו כמה חברי כנסת, ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע כי ביום שנקבע לכנס נואם בכנסת נשיא צ'כיה ולכן אין לקיים כל אירוע אחר. איזה מזל שיש נשיא לצ'כיה והוא אוהב אותנו. 

  אבל מי שחשב שהשמאלנים והערבים התייאשו מתקוותם לבצע טרנספר ליהודי חברון אינו מכיר את הערבים ואת השמאל הישראלי. "פינוי ההתנחלות בחברון הוא צעד חיוני בדרך לפתרון מדיני וסיום הסכסוך הישראלי־פלסטיני. כל עוד ההתנחלות בחברון קיימת, לא נוותר על העלאת הנושא בכנסת", כתבו הגזענים המבקשים לגרש יהודים מחברון ולעשותה “יודנריין" בדף הפייסבוק שהקימו לכבוד האירוע. המועד החדש נקבע לשבוע הבא. כדי לחמוק מהצורך לקבל אישור מיו"ר הכנסת, הוגדר הכנס כ"מפגש".

  הסיוע שמקבלים היום חברי הרשימה המשותפת מיהודים מהשמאל הקיצוני שונא ישראל - גם הוא אינו חדש. במאורעות תרפ"ט חברו יהודים מהמפלגה הקומוניסטית פק"פ לפורעים, ציידו אותם בנשק ואף השתתפו בחלק מההתקפות על יישובים יהודים. אין חדש תחת השמש. הערבים הם אותם ערבים, הים הוא אותו הים, ואף שונאי ישראל מבית לא נעלמו מהעולם.

  ההצעה לפנות את היישוב היהודי מחברון לובשת כמובן בימינו מסיכה צבועה של “מהלך מדיני". אבל זהו צעד גזעני, אנטישמי, הקורא בגלוי לטיהור אתני של חברון מיהודיה. העיר הראשונה בארץ ישראל שבה קנה אברהם אבינו לפני 4,000 שנה נחלה היא מערת המכפלה, ובה מלך לראשונה דוד - שבע שנים לפני מלכותו בירושלים - צריכה בימינו להיות היישוב היהודי הראשון ביהודה ושומרון שיסופח למדינת ישראל, כי כך צריך להיות וכדי לסתום אחת ולתמיד את פיות שונאי ישראל. חברון תחילה.

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-675923

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף