• קרן השתלמות בניהול אישי

 • כתב - עומר אשכנזי    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • קרן השתלמות בניהול אישי היא מוצר חיסכון מצוין למי שמוכן להשקיע מעט זמן ומחשבה. ראשית, ישנם היתרונות של קרנות ההשתלמות באופן כללי, ואליהם מתווספת התועלת שניתן להפיק מהעובדה שהחוסך מנהל את הכסף שלו בעצמו. על-מנת לממש את הפוטנציאל, נדרשת הבנה של העקרונות המרכזיים בבניית התיק, וכן של הכללים לפיהם יש להתנהל כשבוחרים באופציה של IRA (ראשי תיבות של Individual Retirement Account). בעמוד זה תמצאו את פירוט היתרונות של הניהול העצמי, את הדגשים החשובים ואת הכללים הרלוונטיים, על-מנת לסייע לכם להחליט אם זהו אכן אפיק החיסכון האופטימלי עבורכם.

  היתרונות של הניהול האישי

  * שליטה מלאה - אמנם בגופים שמפעילים את קרנות ההשתלמות עובדים אנשי מקצוע רציניים, אבל גם כך למי שרוצה לדעת בוודאות לאן מנותב הכסף שלו ובעיקר להחליט בעצמו כיצד להשקיע, ניהול אישי הוא הפתרון הנכון.

  * דמי ניהול נמוכים במיוחד - עבור קרן השתלמות בניהול אישי תשלמו דמי ניהול של 0.3% עד 0.6%, בהשוואה לחצי אחוז עד אחוז בקרנות ה"רגילות". לאורך מספר שנים ההפרש מצטבר לסכום בלתי מבוטל.

  * מעורבות - התנהלות פיננסית נכונה מחייבת מעורבות מרבית, וזוהי בדיוק המהות של ה-IRA.

  בנוסף ישנם כמובן היתרונות של קרנות ההשתלמות באופן כללי, ובפרט הטבות המס המשמעותיות שהופכות את האפיק הזה למשתלם במיוחד, גם עבור שכירים וגם עבור עצמאיים.

  העקרונות המרכזיים של ניהול החיסכון

  על-מנת למנוע ממי שבוחר באופציה של קרן השתלמות בניהול אישי לסכן את כספו יתר על המידה, הציבה המדינה מספר מגבלות על החשיפה למוצרים פיננסיים שונים.

  בין הכללים שחשוב להיות מודע אליהם: היקף החשיפה לנייר ערך יחיד יהיה עד 10% (פרט לקרנות נאמנות, אג"ח ממשלתי ותעודות סל), חל איסור על סחר באופציות ובמוצרים מובנים, השקעה בתעודות סל אפשרית רק אם הן שייכות למספר מנפיקים, חל איסור על השקעה בני"ע שאינם סחירים, ניירות ערך זרים יכולים להוות חלק מהתיק בתנאי שדירוג האשראי של המדינה הרלוונטית הוא לכל הפחות A-, אופציות PUT יכולות להוות עד 5% מהתיק ואופציות CALL אסורות לחלוטין.

  בסך הכל לא מדובר על מגבלות משמעותיות, אולם חשוב להדגיש שרק בקרנות השתלמות בניהול אישי עם למעלה ממיליון ש"ח ניתן לבחור מוצרים פיננסיים מגוונים. בתיקים שבהם יש עד מיליון ש"ח ההשקעה מתבצעת באמצעות השקעה בקרנות מחקות ובתעודות סל.

  למי מתאימה קרן השתלמות בניהול אישי ולמי לא?

  למרות החששות מפני הצורך להתעמק בשוק ההון ולהבין כיצד הוא מתנהל, קרן השתלמות בניהול אישי עשויה להתאים כמעט לכל אחד ואחת ובמיוחד כשהפעילות מבוססת על קרנות מחקות. סך היתרונות של הניהול האישי מצדיק את ההשקעה המסוימת של הזמן והאנרגיות, ובפרט כדאי לשקול לעבור לפורמט הזה של קרן השתלמות למי שאוהב לדעת בדיוק איפה מושקע הכסף שלו.

  המלצה חשובה נוספת היא להיעזר במומחים בתחום לפני כל פעולה בקרנות השתלמות. ידע מקיף ועדכני לגבי הנעשה בשוק ההון מבטיח בחירות נכונות ומיצוי מלוא היתרונות של החיסכון לטווח הבינוני. בנוסף אנשי מקצוע מנוסים מיומנים בבדיקת תיק ההשקעות של החוסך באופן כללי ובהתאם גיבוש מדיניות פיזור סיכונים מושכלת.


  כל שאלה צרו קשר: 0586161676 - עומר.

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף