• לאיטלקים נמאס והם מעלים הילוך במלחמה בהגירה המוסלמית גם בלי אירופה - חוקקו חוק הגירה נוקשה שמבטל הבולשיט של "הגירה הומניטרית"

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • לאיטלקים נמאס והם מעלים הילוך במלחמה בהגירה המוסלמית גם בלי אירופה - חוקקו חוק הגירה נוקשה שמבטל הבולשיט של "הגירה הומניטרית"

  קרדיט צילום: shutterstock

  על פי החוק החדש, ממשלת איטליה תעניק מקלט רק לפליטי מלחמה לגיטימיים או קורבנות של רדיפה פוליטית. מבקשי מקלט עשויים כעת לאבד את הגנתם אם יורשעו בפשעים כגון איומים או אלימות כלפי איש ציבור, תקיפה פיזית, מילת נשים ואישומי גנבה שונים.

  "אני תוהה אם מי שמתנגדים לצו הביטחוני בכלל קראו אותו. אינני מבין מה הבעיה: הוא מגרש פושעים ומגביר את המאבק נגד המאפיה, סחיטה וסמים" - סגן ראש הממשלה ושר הפנים, מתאו סלביני.

  איטליה לא חתם על האמנה העולמית להגירה של האו"ם, ופקידי ממשל איטלקיים לא השתתפו בועידה שהתקיים במרקש, מרוקו, ב-10 ו-11 בדצמבר לאימוץ ההסכם. לא זו בלבד שהאמנה העולמית נועדה לקבוע כי הגירה היא זכות אדם, אלא היא גם מוציאה מחוץ לחוק ביקורת על הגירה באמצעות חקיקה נגד פשעי שנאה.

  הפרלמנט האיטלקי אישר חוק הגירה וביטחון נוקשה חדש אשר יקל לגרש מהגרים שמבצעים פשעים וישלול ממחבלים מורשעים את אזרחותם האיטלקית.

  החוק החדש, הידוע גם בשם "הצו ביטחוני" או "הצו של סלביני", כולל מספר סעיפים עיקריים:

  ביטול הגנה הומניטרית. אחת ממטרותיו המרכזיות של החוק החדש הייתה להגביל את מספר המהגרים שמקבלים מקלט באיטליה. לשם כך, סעיף 1 בצו מבטל היתרי שהייה בגין מה שמכונה הגנה הומניטרית, צורת הגנה העומדת לרשות מי שאינו זכאי למעמד של פליט.

  על פי השיטה עד כה, התנאים לקבלת הגנה הומניטרית - אחת משלוש צורות הגנה המוענקות למבקשי מקלט, בנוסף למקלט מדיני והגנה משלימה - היו מעורפלים ונוצלו לרעה. מהגרים המגיעים לאיטליה היו יכולים לבקש הגנה הומניטרית, שנמשכה שנתיים ואפשרה להם לעבוד וליהנות מהטבות סוציאליות ומגורים.

  על פי החוק החדש, ממשלת איטליה תעניק מקלט רק לפליטי מלחמה לגיטימיים או קורבנות של רדיפה פוליטית. החוק החדש קובע גם שורה של היתרים מיוחדים (מטעמי בריאות או אסונות טבע במדינת המוצא) לתקופה מרבית הנעה בין שישה חודשים לשנה.

  לכתבה המלאה:

  https://he.gatestoneinstitute.org/13505/%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A8%D7%94

 • תגובות 

חזרה לראש הדף