• כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • עליתי הבוקר לשידור ברדיו בנושא הכהונה הארוכה ביותר של ראש ממשלה בישראל.
  שוחחנו קצת על השיא שנתניהו שבר השבוע ועל ההישגים שלו באופן כללי ומכיוון שמדובר בעובדות - קשה היה לחלוק עליהן.
  אלא שאז צץ הטיעון המוכר - כל ההישגים של נתניהו שווים כקליפת השום בגלל מה שהוא עשה לחברה שלנו, בגלל האופן בו הוא פילג ושיסע אותנו, בגלל שהוא הפך את המילה "שמאל" לקללה.

  הקשבתי לטיעונים של ידידי הטוב יריב אופנהיימר שעמד בצידו השני של הקו והם נשמעו מאוד מוכרים - גם בחברת החדשות של ערוץ 12 ישב פאנל שלם וציין באותו אופן בדיוק את השיא שנתניהו שבר - כל ההישגים שלו לא שווים כלום כי לא היה מעולם ראש ממשלה כלכך מפלג ומשסע כמותו.

  חשבתי על זה קצת והגעתי למסקנה שאין מה לעשות - הם צודקים.

  רבין למשל היה ראש ממשלה מאחד ומחבר, רבין נתן לכל הפלגים בחברה הישראלית את התחושה שהם שווים, רבין היה ראש הממשלה של כולם.

  זה נכון שהוא כינה את יושבי הגולן "פרופרלורים,"אבל זה לא בגלל שהוא זלזל בזעקה שלהם נגד מסירת הגולן , חס וחלילה, הוא בחיים לא היה מפלג ולועג ככה לציבור כלכך גדול.
  הוא פשוט התכוון להחמיא להם, כי הם יפי בלורית ותואר, ומה קורה לבלורית כשהיא עומדת מול רוח של פרופלור? נכון מאוד, היא מתנופפת בגאון.
  הוא החמיא להם על התסרוקת, זה הכל.

  מובן שהוא גם כינה את היורדים מהארץ "נפולת של נמושות," אבל הוא התכוונן "לנפולת של נמשים", כי הרי בחוץ לארץ אין שמש ישראלית כלכך חזקה ולכן הנמשים יפלו להם מהפנים וזה דווקא דבר טוב, זאת בכלל מחמאה, מי לא רוצה עור חלק? והסיבה היחידה שבגללה הוא אמר "נמושות" ולא "נמשים" נעוצה בכך שהוא היה פמיניסט מושבע.

  מובן שהוא גם כינה את המתנחלים "סרטן" אבל לא היה בזה שום דבר מפלג או משסע, השתגעתם? שהוא ימשיל ציבור כלכך גדול למחלה ממארת וסופנית? הוא איחל להם שיבוא המשיח! הרי כשיגיע המשיח מה יקרה? נכון מאוד! גם הדוסים יוכלו להינות מפירות ים, כמו סרטן למשל
  הוא פשוט בירך את בני המקום בשפה שהם מבינים, זה הכל.

  ...

  בנימין נתניהו כיהן כראש ממשלה למעלה מעשור ואת "האמירות המפלגות" שלו אפשר לספור על כף יד אחת ועדיין יישאר עודף.
  אמירה אחת מצוטטת לא נכון לדראון עולם (הוא לא אמר "נוהרים"), אמירה אחרת הוצאה מהקשרה באופן כלכך מניפולטיבי שבא למות (אם התקשורת לא הייתה קוטעת באופן מגמתי ומחושב את המשך דבריו אפשר היה לשמוע שהוא מתכוון לשמאל הפוליטי שנתן נשק לארגוני מחבלים ושזה לא יהודי לתת לאויב נשק במתנה) כך שאנחנו נשארים בסוף עם קופסה של חמוצים.

  קופסה של חמוצים מול סרטן, שיכורים, פרופרלורים, תנועות מזרחיות, השכבות הנמוכות של העם ונפולת של נמושות.

  או כפי שאמר הפילוסוף הנודע פרופלור סרטנוביץ' בן נפולת של נמושות - "אם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא הופך לאמת."

  https://www.facebook.com/100010454642354/posts/878948355796978?s=741888467&sfns=mo

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף