• חיים רמון כבר הפסיק להבין את חבריו בשמאל: הפכתי בחוק הלאום ולא הבנתי מה הבעיה איתו - התנגדות האופוזיציה לחוק זה סיפור של צביעות ובורות

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • חיים רמון כבר הפסיק להבין את חבריו בשמאל: הפכתי בחוק הלאום ולא הבנתי מה הבעיה איתו - התנגדות האופוזיציה לחוק זה סיפור של צביעות ובורות

  הפכתי בחוק הלאום ונבצר מבינתי על מה יצא קצפם של רבים וטובים, ביניהם משפטנים מובהקים, שרבה הערכתי להם. על מה ולמה הוגדר החוק כ"תועבה" ו"גזענות". לב החוק בא לידי ביטוי בסעיף אחד: "מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי", ו"מימוש הזכות להגדרה עצמית במדינת ישראל ייחודי לעם היהודי".


   

  יו"ר האופוזיציה ציפי לבני לא יכלה לכתוב את זה טוב יותר בעצמה. לבני היא זו שמאז 2005 טבעה בשיח הציבורי את ההגדרה שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, ואילו המדינה הפלסטינית שאמורה לקום בשטחי יהודה ושומרון היא מדינת הלאום של העם הפלסטיני. לכן, זכות השיבה למדינת ישראל שמורה רק ליהודים ואסור שתהיה זכות שיבה לפלסטינים. זכות זו מוגבלת אך ורק לתחומי המדינה הפלסטינית, כשתקום.


   


  הסיפור של התנגדות האופוזיציה והעומדת בראשה לחוק הלאום הוא סיפור של צביעות, בורות ופוליטיקה קטנה. כשלבני אומרת שחוק הלאום מפנה עורף למגילת העצמאות, זו צביעות. מגילת העצמאות גם הבטיחה חופש דת, ובכל זאת לבני לא דורשת שחוק הלאום יכלול סעיף שיעגן את החלק הזה במגילה. מה גם שחוק הלאום נולד בגרסתו הראשונית בסיעת קדימה, שבראשה עמדה באותו זמן לבני.
  לכתבה המלאה:

  https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5325856,00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף