• אבו מאזן קילל את טראמפ: "יחרב ביתו, לא נקבל את עסקת המאה"

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - פורום    
 • - תגיות:
 • קרדיט צילום: shutterstock

  יו״ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן נאם הערב (ראשון) בפתח כינוס המועצה המרכזית של אש״ף ותקף בחריפות את חמאס, ישראל וממשל טראמפ.

  ״התקופה בה אנו נמצאים היא המסוכנת ביותר עבור העם הפלשתיני״, אמר יו״ר הרש״פ והוסיף: ״לא תקום מדינה פלשתינית בגבולות זמניים, לא תקום מדינה פלשתינית בלי עזה ובוודאי שלא תקום ישות מדינית פלשתינית נפרדת בעזה. הגיע העת ליישם את ההחלטות שקיבלנו בסוגיית היחסים עם ישראל, האמריקנים וחמאס, לאחר שלא נותר עוד מרווח תמרון למציאת פתרון״.

  אבו מאזן הוסיף ואמר כי הפלשתינים עומדים בפני החלטות קשות וחשובות, אולם הוא לא פירט בעניין אך בחר למתוח ביקורת חריפה כנגד התנהלות חמאס בסוגייה הפלשתינית וכינה את עמדת הארגון בעניין זה ״בושה. מדוע הם מביטים מהצד בספינה השוקעת ובמקום לסייע באיחוד השורות הם מחרימים את כינוס המועצה המרכזית של אשף. אם זו גישת חמאס שיותרו על מעמדם הציבורי פלשתיני״. 

  יו״ר הרשות אף העביר מסר חד וברור לנשיא טראמפ וממשלו, ושב ואמר כי הפלשתינים לא יקבלו את ״עסקת המאה״ תוך שהוא מגדף את הנשיא טראמפ: ״מה נותר מעסקת המאה של טראמפ. הוא ביטל את סוגיית ירושלים כאשר העביר לעיר את השגרירות שלו, גם את סוגיית השיבה והפליטים הוא ביטל כאשר סגר את אונרא ובשיא חוצפתו הכריז כי מספר הפליטים הפלשתינים אינו עובר את ה 40,000 יחרב ביתו. 40,000 פליטים?״

  https://www.israelhayom.co.il/article/603071

 • תגובות 

חזרה לראש הדף