• בישיבה בלבנון איך להגיב לצה"ל על הגבול הבהיר ראש המודיעין לפוליטיקאים: “צבא לבנון לא יחזיק מעמד אפילו 24 שעות בעימות מול צה"ל"

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • בישיבה בלבנון איך להגיב לצה"ל על הגבול הבהיר ראש המודיעין לפוליטיקאים:  “צבא לבנון לא יחזיק מעמד אפילו 24 שעות בעימות מול צה"ל"

  קרדיט צילום: shutterstock

  הוא לא ציין זאת במפורש, אולם מנהיג חיזבאללה הפנה את דבריו בנאומו למועצה לביטחון לאומי בארצו. שכן, ההנהגה המדינית, הצבאית והביטחונית דנה לאחרונה בעניין ההתפתחויות האחרונות בדרום, כולל במבצע “מגן צפוני". במהלך הסקירה והדיונים, כך מספרים בעיתון “אל־אחבאר" המזוהה עם חיזבאללה, היו חילוקי דעות ברורים בעניין שרטוט הגבולות היבשתיים והימיים עם ישראל, וכן לגבי היחס של הצבא לכניסת חיל האוויר וחיל הים למרחב האווירי של לבנון. משרד החוץ בביירות מעביר באופן קבוע את מה שהוא מכנה “ההפרות הישראליות" למועצת הביטחון של האו"ם. המסרים של סגן שר החוץ האמריקאי לענייני חוץ, דיוויד הייל, ומפקד צבא ארצות הברית באזור, גנרל ג'וזף ווטל, נכחו בחדר הישיבות, ועל פי הדלפות אף השפיעו על מקבלי ההחלטות.

  במהלך הדיון אמר ראש המודיעין הצבאי, גנרל טוני מנסור, כי “בניית הגדר בצד הישראלי אינה אסון, מאחר שהישראלים משתמשים בכביש שעליו בונים את הגדר זה שנים רבות, ואנחנו לא התנגדנו". לאחר מכן הוא הבהיר לנוכחים כי “צבא לבנון לא יחזיק מעמד אפילו 24 שעות בעימות מול צה"ל". מפקד צבא לבנון דרש הוראות מפורשות לגבי פתיחה באש, וראש הממשלה ענה לו: “עם פתיחה באש, אך רק באישור שלי ושל נשיא המדינה".

  לאחרונה התפרסם סרטון שבו נראים חיילי צה"ל וחיילי צבא לבנון עם נשק שלוף במיס אל־ג’בל. בתווך היו אנשי האו"ם. זה נגמר בשלום. כעת נחשף כי מפקדי השטח של צבא לבנון לא ידעו איך להתנהל בסיטואציה וכי מקורבים לחיזבאללה מדגישים כי יש לשנות את כללי הפתיחה באש של צבא לבנון. במזרח התיכון, כידוע, שום דבר אינו בטוח, וחייל אחד לבדו יכול להצית מלחמה.

  לכתבה המלאה והמפורטת:

  https://www.maariv.co.il/news/military/Article-682145

 • תגובות 

חזרה לראש הדף