• הנציג האמריקאי התיישב דווקא ליד הפלסתיני ולא הפסיק לרדת עליו: אתם הרסניים, אנחנו נדיבים אבל לא נתגמל אלימות

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • הנציג האמריקאי התיישב דווקא ליד הפלסתיני ולא הפסיק לרדת עליו: אתם הרסניים, אנחנו נדיבים אבל לא נתגמל אלימות

  קרדיט צילום: shutterstock

  נציגי המדינות התורמות לרשות הפלסטינית התכנסו אתמול (חמישי) בניו יורק ודנו בשורה של צעדים לשיקום ושיפור המצב ההומניטרי ברצועת עזה.

  בישיבה ישבו זה לצד זה השליח המיוחד של הממשל גרינבלט והבכיר הפלסטיני חמדאללה, למרות החרם של הפלסטינים על הממשל מאז העברת השגרירות לירושלים. בנאומו, גרינבלט מתח ביקורת חריפה על חמאס, שלדבריו "הביא את עזה למצב של ייאוש מוחלט", אך גם על הרשות הפלסטינית שמקדמת לטענתו אנטי נורמליזציה מול פיתוח כלכלי ועסקים עם ישראל. "מדיניות זו פוגעת רק בעם הפלסטיני, משאירה אותם הרחק מאחור, ועולה למדינות התורמות יותר ויותר כסף. ממשל טראמפ צפה מקרוב בהנהגת הרשות הפלסטינית מונעת שיפור כלכלי בפלסטינים בגדה המערבית, וקרא להם ישירות לשנות את מדיניותם ההרסנית או לאבד את התמיכה האמריקנית", אמר גרינבלט בהתייחס לגזרות האחרונות של הממשל כלפי הפלסטינים.

  "האמריקנים, מטבעם, נדיבים מאוד ונוטים לספק סיוע הומניטארי. במשך עשרות שנים רכשנו דרכים לעזור לעם הפלסטיני, אך ממשל טראמפ לא יתגמל פרובוקציות ואלימות. עלבונות נגד הנשיא טראמפ וחברי הממשל לא יעזרו לעם הפלסטיני", הוסיף גרינבלט.

  ברקע הצהרת הנשיא טראמפ מהשבוע, לפיה הוא תומך בפתרון שתי המדינות וכי בחודשים הקרובים יציג תוכנית שלום, הבהיר גרינבלט כי "ארה"ב מחויבת לפתרון לסכסוך שישפר את החיים בשני הצדדים ויביא לשגשוג אזורי. אנחנו עובדים על תוכנית ששני הצדדים ירוויחו ממנה יותר ממה שיתנו. תוכנית שהיא מציאותית, הוגנת וישימה. אף צד לא יאהב את כל הפרטים בתוכנית אבל אנחנו בטוחים ששני הצדדים יבינו מדוע הגענו למסקנות שהגענו - אם יהיו מוכנים לנהל שיח".

  לכתבה המלאה:

  https://news.walla.co.il/item/3189948?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף