• היישוב בגליל שהפך למחסן נשק בשליטת עבריינים - טובא זנגריה - "בדואים זה בדואים", מסביר ראש המועצה הקודם

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • היישוב בגליל שהפך למחסן נשק בשליטת עבריינים - טובא זנגריה - "בדואים זה בדואים", מסביר ראש המועצה הקודם

  מארב יריות והשלכת רימונים על פוליטיקאים, שריפת בניין המועצה וגן ילדים, תחנת משטרה חסרת אונים ו-6,500 תושבים שחוששים לפתוח את הפה. ליד כפר הנשיא וראש פינה מתנהל כבר שנים יישוב קטן תחת טרור מקומי אבל איש לא מוכן לשתף פעולה כדי למגר אותו. "בדואים זה בדואים", מסביר ראש המועצה הקודם. ביקור מצולם בשטח הפקר בלב הגליל העליון

  בין ידיעות על רצח, הצתות, כנופיית ענק שעסקה בפשיעה חקלאית ועוד, בולט בטובא זנגריה – כמו בעוד יישובים במגזר הערבי בישראל – המאבק הקיצוני והאלים סביב הבחירות המקומיות ואיוש המועצה. לאחר הבחירות בסתיו האחרון שרפו אלמונים את בניין המועצה המקומית שלוש פעמים בתוך חודש, ולעבר ביתו של ראש המועצה הנבחר עו"ד ויסאם עומר בוצע ירי והושלך רימון.

  ערב אל-הייב הוא אחד השבטים הבדואים הגדולים במזרח התיכון. ב-1908 הקימה משפחה מהשבט כפר סמוך למעיין עין טובא, מזרחית לראש פינה. במהלך מלחמת העצמאות שכנע מפקד הפלמ"ח יגאל אלון את בני השבט להילחם לצדו נגד הכוחות הערביים ומאז נשמרה ברית דמים חריגה שבמסגרתה משרתים רבים מתושבי הכפר בכוחות הביטחון השונים. לאחר תום מלחמת העצמאות העבירה המדינה הצעירה תושבים מהכפר הסמוך זנגריה אל שטח הכפר של טובא וזאת הסיבה המפותלת לשמו הארוך ויוצא הדופן של היישוב, שב-1988 הפך למועצה מקומית. אלא שהשדרוג לא הביא שקט או רגיעה. להיפך.

  על הרקע הזה מטפחים תושבי טובא זנגריה תפיסה פרדוקסלית וייחודית בקרב הערבים בישראל: חרף השירות הפעיל בכוחות הביטחון, כחולי המדים לא יזכו כאן לשיתוף פעולה. או כפי שאמרו לנו: "צבא כן – משטרה לא".

  לכתבה המלאה:

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5459679,00.html?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף