• טראמפ סיכם עם סעודיה להגביר את תפוקת הנפט ולהוריד מחירו כדי לחסל את איראן - רוסיה מסכימה מסיבותיה שלה

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • טראמפ סיכם עם סעודיה להגביר את תפוקת הנפט ולהוריד מחירו כדי לחסל את איראן - רוסיה מסכימה מסיבותיה שלה

  קרדיט צילום: shutterstock

  ההסכמה העקרונית בין ארה"ב וסעודיה בדבר הגברת תפוקת הנפט בעולם, מהווה פגיעה משמעותית באיראן. ההחלטה המשותפת נלקחה כחלק מהמדיניות האמריקנית להוביל להחלפת המשטר באיראן, או לגרום לטהראן לחתום על הסכם גרעין חדש.


  לא ברור האם אכן הושג הסכם אמריקני-סעודי בנושא הגברת ייצור הנפט בממלכה, ואם כן – האם הסכם כזה אכן ימומש במלואו, אולם המהלך מתיישב עם ההחלטה האחרונה של ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) – בהובלת רוסיה וסעודיה – להגדלת תפוקת הנפט הגולמי במיליון חביות ביום. רוסיה, יצרנית הנפט הגדולה בעולם, מעוניינת להוריד את מחירי הנפט ולאזן את השוק. זאת מחשש לפגיעה בפופולריות הפנימית של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בשל עליית מחירי הנפט במדינה, וכן מתוך חשש לירידה במכירות הנפט הרוסיות בעולם, בשל מחירו ההולך ועולה של "הזהב השחור". מצד שני מוסקבה  התנגדה להפצרות סעודיה להגדיל עוד יותר את תפוקת ייצור הנפט, מתוך רצון שלא לפגוע יתר על המידה בטהראן, בעלת בריתה בסוריה.
  המהלך האמריקני מלמד על האסטרטגיה של ממשל טראמפ בנוגע להמשך המאבק בתוכנית הגרעין של איראן, במדיניות הטרור ובערעור היציבות שהיא נוקטת ברחבי העולם. מטרת האמריקניים בהגברת תפוקת הנפט העולמית הינה ערעור יציבות משטר האייתולות האיראני, או לכל הפחות ניסיון להביא את איראן לחתום על הסכם גרעין חדש שיתקן אתהחסרונות הרבים בהסכם הקיים. אסטרטגיה זו תואמת את האינטרס של ריאד, המעוניינת בקו תקיף מצד וושינגטון נגד שאיפותיה האזוריות של איראן ותוכנית הגרעין שלה.
  לכתבה המלאה:

  https://jiss.org.il/he/dostri-us-saudi-agreement-to-increase-oil-production-another-step-towards-toppling-the-iranian-regime/


 • תגובות 

חזרה לראש הדף