• אריה אלדד: המאבק לפינוי חאן אל אחמר הוא לא על קומץ פחונים, אלא על הארץ

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • השבוע. רבבות מילים כבר נכתבו על זה. מי שאינו מכיר את העובדות - כנראה אינו רוצה להכירן. ומי שמעדיף להתבונן בקומץ הפחונים והצריפים, וב"בית הספר מצמיגים" שבנו להן האיטלקים רק דרך משקפיים הומניטריים ומתעלם מהמהלך הערבי הלאומני להשתלט על כביש מס' 1 בין ירושלים ובקעת הירדן - כבר לא ישתכנע. מי שלא ראה את תמונת בית הספר הזה, התערוכה האנטישמית שבו, ועל קירותיו מפת כל ארץ ישראל צבועה בצבעי אש"ף, ומדינת ישראל כלל אינה קיימת בה - כנראה מעדיף להתעלם מהמציאות.


  שמאלנים ופוסט־ציונים נרתמו לעגלת הרשות הפלסטינית, שהציבה את חאן אל־אחמר כחוד החנית של מאבקה בישראל. את הרשות הפלסטינית לא מעניינים הבדואים, כמובן. לו ניסו הבדואים הללו להשתלט על אדמות הרשות ברמאללה, לא היו נשארים שם יותר מיום, אבל הם לא יעזו כמובן לשדוד אדמות ולהתיישב בלא היתר בשטחי A או B. בשנות ה־50 הם גורשו מצפון־מזרח הנגב ונדדו בין חברון למדבר יהודה. כשהפסיקו לנדוד וקבעו את מקומם על הכביש הראשי, על אדמות מדינה שהוקצו לכפר אדומים, הם ידעו היטב שהשטח לא שלהם, אבל קיוו שכפי שהניחה המדינה לבדואים בנגב להשתלט על רבבות דונמים ולבנות כרצונם - כך יהיה במישור אדומים. ...

  החל מיום רביעי בבוקר - בשעה שהרשימה הזאת נמסרת לפרסום - רשאית המדינה לפנות את הבדואים ולהרוס את המאחז שלהם במישור אדומים. כדי להחמיר את מצבם הזדרזו הערבים בראש השנה והקימו לא הרחק משם עוד מאחז הפגנתי בשם "ואדי אל־אחמר". אם המדינה לא תסלק גם את הפלישה הטרייה הזאת מיד - יצוצו עוד עשר. אם קיווה מישהו להיענות לקריאת בג"ץ כי פינוי חאן אל־אחמר ייעשה תוך הסכמה ובלא אלימות - נכזבה תוחלתו. אני מקווה כי ביום שהדברים הללו הובאו לדפוס כבר עשתה מדינת ישראל מה שהייתה צריכה ויכולה לעשות מזמן, ועתה זכתה לזריקת עידוד בג"צית. לא מדובר בקומץ פחונים. זו מלחמה נגד הערבים על ארץ ישראל. לא פחות.

  http://www.maariv.co.il/journalists/Article-661271

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף