• עיתונאי סעודי : אנחנו בחזית אחת במאבק בטרור מול איראן וטורקיה - כן לשגרירות סעודית בישראל

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • עיתונאי סעודי : אנחנו בחזית אחת במאבק בטרור מול איראן וטורקיה - כן לשגרירות סעודית בישראל

  קרדיט צילום: shutterstock

  אל-ענזי, הנחשב מקורב לבית המלוכה, פרסם מאמר באתר מקומי ובו קרא לקירוב היחסים עם ממשלת נתניהו: "יהיה לי הכבוד להיות השגריר הראשון של ארצי במערב ירושלים"


  הסופר והעיתונאי הסעודי דחאם אל־ג'פראן אל־ענזי, שלפי מקורות רבים נחשב מקורב לבית המלוכה הסעודי, פרסם בסוף השבוע מאמר באתר הסעודי "אל־חליג'", ובו הדגיש את עמדתו בעד נרמול היחסים עם ישראל, ואף קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להזמין את יורש העצר, מוחמד בן סלאמן, לכנסת ישראל.


   


  אל־ענזי הדגיש כי "כסעודים, אין לנו בעיה עם היהודים והישראלים, שמכנים אותנו 'בני דודים'. הסעודים לא קונים יותר את הסחר בלאומנות ובסיסמאות הריקות מתוכן ומצפים למזרח תיכון יציב - לא בנוי על המזימות האיראניות והטורקיות. אנחנו וישראל נמצאים בחזית אחת במאבק בטרור שאותו מייצרת, מממנת ומזינה איראן. אנחנו בחזית אחת מול הקולוניאליזם העותומאני ושקר הח'ליפות האסלאמית. אני  במאמר תחת הכותרת "כן לשגרירות סעודית בישראל", התייחס אל־ענזי לפנייה של ח"כ פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני) אל ראש הממשלה להזמין את יורש העצר מוחמד בן סלמאן לנאום מעל במת הכנסת בישראל, כפי שעשה בעבר נשיא מצרים אנואר סאדאת. "ארצי הייתה ונותרה אדמה של שלום, תומכת בשלום ונלחמת בטרור ותומכיו", כתב אל־ענזי. "אנשי שלום הם שעושים את השלום. כאשר המלך המנוח עבדאללה יצא עם יוזמת השלום הסעודית ב־2002 בפסגת ביירות, הוא הדגיש בדבריו שריאד מאמינה בשלום הצודק והכולל כאופציה אסטרטגית, כאשר שלום זה עשוי להביא לסיומה של דוקטרינת הלאומנות ולחשיפת השקרים של הקבוצות הקיצוניות והתנועות האסלאמיות הפושעות, שמבצעות טרור באמתלה של ההגנה על הסוגיה הפלסטינית".

  לכתבה המלאה:

  http://www.maariv.co.il/news/world/Article-650475

 • תגובות 

חזרה לראש הדף