• האירופאים הנאורים מחזיקים פליטים בתנאי מחנות ריכוז גרמנים: עכברושים באוהלים, תור למזון 12 שעות, פליטים מתאבדים: "יחס גרוע מלחיות"

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • האירופאים הנאורים מחזיקים פליטים בתנאי מחנות ריכוז גרמנים: עכברושים באוהלים, תור למזון 12 שעות, פליטים מתאבדים: "יחס גרוע מלחיות"

  קרדיט צילום: shutterstock

  "התנאים כאן הם לא החלק הכי גרוע, אלא ההמתנה", אומר זביהוללה, גבר אפגני בגיל העמידה בעודו לוגם תה מתוק באוהל מלא עכברושים. סירחון הביוב מורגש היטב באוויר במוריה, מחנה של מבקשי מקלט באי היווני לסבוס. התושבים יכולים לבלות עד 12 שעות ביום בתורים לחלוקת מזון. כל יום הם גם ממתינים לחדשות לגבי אישור בקשת המקלט שלהם. רבים, כמו זביהוללה, ממתינים זה יותר משנה מאז שהשלימו את המסע המסוכן בן עשרת הקילומטרים בספינה קטנה מטורקיה ללסבוס. האי־ודאות המתמשכת, הוא אומר, הופכת את מוריה ל"גיהנום קטן".

  "אתם ניצחתם ובגדול בעניין המרכזי", הדגיש, "מפעל התנחלויות השיג את מה שרצה להשיג, לסכל כל סיכוי לפתרון שתי המדינות והוא לא יעלה יותר לשולחן. יצרתם מצב בלתי הפיך וזהו נוק-אוט. אתם מושכים אותנו לקראת רפובליקה חדשה כאן.

  כל הגורמים האלה גורמים לאכלוס יתר. במחנה מוריה, שאמור להכיל 2,500 איש, שוהים כיום פי שלושה פליטים. מאות מתגוררים באוהלים על מדרון בוצי סמוך. ארגונים לא ממשלתיים מזהירים מפני פריצתו של משבר נפשי במוריה, לאור העובדה שאפילו ילדים בני עשר שמתגוררים במחנה מנסים ליטול את חייהם. מדי יום פורצות קטטות בתורים הארוכים. "מתייחסים אלינו גרוע מחיות", אומרת סעידה, 19, סומלית ששוהה במחנה כבר שמונה חודשים.

  לכתבה המלאה:

  https://www.haaretz.co.il/news/world/europe/MAGAZINE-1.6782496

 • תגובות 

חזרה לראש הדף