• האויב הנורבגי מתוסכל מכך שנתניהו העיף את הכוח הזר המתסיס בחברון והוציא גינוי מתוך מכונת זמן משנות ה-90: "מה עם אוסלו?"

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • האויב הנורבגי מתוסכל מכך שנתניהו העיף את הכוח הזר המתסיס בחברון והוציא גינוי מתוך מכונת זמן משנות ה-90: "מה עם אוסלו?"

  שרת החוץ הנורווגית הגיבה על החלטת ישראל להוציא את כח המשקיפים מארגון TIPH בחברון ואמרה כי ההחלטה מדאיגה ומסכנת את הסכמי אוסלו. "המצב בחברון אינו יציב ומאופיין בקונפליקט", הוסיפה

  ההחלטה התקבלה לאחר בדיקה, שהוכיחה כי הכוח פועל באופן שהתסיס את השטח במקום להרגיע אותו. וראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בעמוד הטוויטר שלו: "לא נאפשר המשך נוכחות של כוח בינלאומי הפועל נגדנו".

  בחודש יולי 2018 פורסם במהדורה המרכזית תיעוד של משקיף מטעם הכוח סוטר לילד בן 10 בחברון. האירוע התרחש במהלך סיור של ארגון "שוברים שתיקה": במהלך הסיור התפתח חיכוך בין מספר ילדים תושבי המקום למשתתפים והפעיל בעל החסינות הדיפלומטית נעצר בחשד לתקיפת קטין.

  שבוע לאחר מכן נחשף תיעוד של משקיף אחר שלפי החשד ניקב צמיגים של רכב ישראלי. כשנה לפני הפרסום פנה אלעד פס, תושב חברון, למשטרת מחוז ש"י והגיש תלונה על ניקוב צמיגי רכבו. בעקבות התלונה המשטרה פתחה בחקירה ואספה מהאזור שבו חנה הרכב את צילומי מצלמות האבטחה. בתיעוד, שנחשף לראשונה בחדשות, מגלים השוטרים כי מי שנראה מתהלך הלוך ושוב סמוך לרכב, הוא לא אחר מאשר נציג אותו ארגון.

  לכתבה המלאה:

  https://www.mako.co.il/news-military/israel-q1_2019/Article-f0b99dd149ca861004.htm?Partner=rss&utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet


 • תגובות 

חזרה לראש הדף