• בן כספית מביא העדויות המטלטלות מחברת הסייבר של גנץ: "אפס מנהיגות, אפס יכולת ניהול

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • בן כספית מביא העדויות המטלטלות מחברת הסייבר של גנץ: "אפס מנהיגות, אפס יכולת ניהול

  תקופת כהונתו של גנץ בחברת הסייבר המימד החמישי מעלה תמונה של יו"ר רופס, נרפה, נטול יוזמה או רצון עצמאי, שהפך למריונטה של המנכ"ל הדומיננטי. וזה לא הכל

  את המסע בין עובדי "המימד" התחלתי לפני חודשים ארוכים, הרבה לפני שגנץ הקים את חוסן לישראל. לאף אחד מהם אין, למיטב ידיעתי, מוטיבציה פוליטית כלשהי. חלק מהם מודים שגנץ הוא "בחור טוב". כמעט כולם מספרים על יו"ר רופס, נרפה, נטול יכולת מנהיגותית, יוזמה או רצון עצמאי כלשהו. כמעט כולם מצביעים על העובדה שהפך במהירות למריונטה שהופעלה על ידי המנכ"ל הדומיננטי והעוצמתי, דורון כהן.

  כהן הוא סיפור בפני עצמו: אחד הגיבורים האלמוניים של ביטחון ישראל, 30 שנה במוסד, מי שהחזיק על הגב את התיק האיראני ומעלליו לא יראו אור לעולם. מנהל, הוא לא. אולי להפך. חלק מהאנשים שאיתם דיברתי מתארים אותו כ"אם כל חטאת" במימד החמישי, אדם כוחני, דורסני ונטול מעצורים, שהדהיר את החברה אל תוך הקיר תוך רמיסת כל מי שחשב אחרת. אחרים סבורים שהוא איש מוכשר, כריזמטי, שכוונותיו היו טובות אבל אין לו שום מושג בטכנולוגיה ובהייטק. הוא הצליח, לדבריהם, "לגייס" את גנץ ולהפעיל אותו. "גנץ הפך, תוך זמן קצר, לאסקופה נדרסת של כהן", מספר אחד הבכירים לשעבר, "לפעמים נדמה היה שהוא פשוט עובד אצלו, או מפחד ממנו. גם כשהוא ידע שכהן מוביל אותו לאבדון, הוא פשוט התרצה והתמסר אליו באופן מלא".

  העדויות על תפקודו של גנץ במהלך התקופה שבה היה יו"ר המימד החמישי יכולות למלא ספר, והן מדאיגות מאוד. היעדר מנהיגות כלשהי, היעדר יוזמה, רפיון כללי, רופסות מושלמת. בנוסף, על פי העדויות התמסר גנץ לאורח החיים הבזבזני והראוותני שסיגלו לעצמם מנהיגי החברה. טיסות במחלקות יוקרה, לינה במלונות פאר, שריפה מואצת של כספי המשקיעים וכל זה כשאין מכירות בכלל. אכול ושתה, כי מחר סוגרים את הבאסטה.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-684181

 • תגובות 

חזרה לראש הדף