• צבי יחזקאלי: הדבר שהכי משגע את הפלסטינים במחסומים - שחייל אתיופי בודק אותם - זו השפלה בשבילם

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • צבי יחזקאלי: הדבר שהכי משגע את הפלסטינים במחסומים - שחייל אתיופי בודק אותם - זו השפלה בשבילם

  צביקה יחזקאלי הפרשן לענייני ערבים של חדשות 13. התייחס הבוקר (שישי) בשיחה עם ניסים משעל ב-103FM לאופן בו סוקרה מחאת יוצאי אתיופיה בתקשורת הערבית והפלסטינית. "הנושא סוקר בהרחבה, בטח ברשתות החברתיות בהן התפתח שיח בנושא", אמר, "ובכלל התקשורת הערבית הכללית סיקרה את זה, אפילו עשו לזה לוגו שמלווה את הסיקור המתמיד של ההפגנות 'ישראל בוערת' - 'ישראל הגזענית מתעמתת עכשיו עם הגזענות שלה'".

  "נכון. קודם כל פגשתי את זה גם בשטחים אבל השבוע קיבלתי את זה ממש חזק. הגעתי לעזה עם אלון בן דוד, עשינו כתבה בעוטף לציון חמש שנים למלחמה. הכניסו אותו במעבר כרם שלום. במעבר הזה יש את החלק שישראל פורקת את הסחורות ואז נכנסים המלגזנים הפלסטינים מעזה.

  הוא אומר לי 'אין לי בעיה איתך, יש לי בעיה עם האתיופים והרוסים. האתיופים הם אלה שבודקים אותי במחסומים ואני לא יכול לקבל את זה שעבד יבדוק אותי'".

  כלומר הוא לא יכול שחייל אתיופי יהיה בעמדה ויבדוק אותו?"

  כן. האסלאם מתחילתו ואפילו גם לפני האסלאם, כל שלטי ערב היו קונים עבדים שחורים באפריקה. הצבע השחור הוא צבע נחות בחברה האסלמית".

  אז מה זה עושה לו כשעומד מולו חייל אתיופי?"

  אוי... אתה יודע מה הוא אמר לי? 'אני לא יכול לסבול את הדבר הזה. זה מבחינתי ההשפלה הכי גדולה שאני מקבל – שאתם שמים חייל אתיופי'.

  לכתבה המלאה עם ההקלטה שלו:

  https://www.maariv.co.il/news/military/Article-706884?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף