• במציאות האמיתית שמחוץ לערוצי התקשורת: ישראל נמצאת בתנופה אדירה של תשתיות שלא ידעה כמותה שנים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • במציאות האמיתית שמחוץ לערוצי התקשורת: ישראל נמצאת בתנופה אדירה של תשתיות שלא ידעה כמותה שנים

  קרדיט צילום: shutterstock

  פרויקטים רבים בתחום האנרגיה והתשתיות יצאו לדרך בשנת 2019, והם היו אלה שסימנו את השנה שמסתיימת כאחת השנים מלאות התנופה בשוק התשתיות הישראלי. את העידן הנוכחי מגדירים המומחים "גל התשתיות השני", שמגיע אחרי גל מוצלח במיוחד בעשור הקודם של פרויקטים שהניחו יסודות לכבישים, רכבות, מחלפים, מכוני התפלה ועוד.

  "הגל הנוכחי המדובר ממשיך בעצם את מה שהתחלנו לפני מספר שנים" אומר שגיא בן סימון, שותף מייסד בחברת הייעוץ הפיננסי בטא פייננס, "אם ניקח כדוגמה את מכוני ההתפלה, נגלה כי רק בשנה האחרונה הוקם מתקן ההתפלה בסורק בסדר גודל של שני מיליארד שקלים השקעה. בנוסף, בימים אלה מתבצעת מכירה ותיקון מתקן ההתפלה באשדוד, גם כן בהשקעה של מאות מיליוני שקלים והשקעה כוללת של מיליארד וחצי שקלים. לצד מתקני ההתפלה אפשר לציין את שדרוג המערך הלוגיסטי הצבאי בהשקעה של שלושה מיליארדי שקלים, וחמישה מיליארדי שקלים שהושקעו בהקמת בסיס המודיעין בצומת שוקת".

  "גם בתחום גדול נוסף הקשור לתשתיות, עולם האנרגיה, ישראל נמצאת במרחק נגיעה מהיעד שהציבה לעצמה בשנה החולפת בכל הנוגע לתחומי ייצור אנרגיה מתחדשת" אומר בן סימון. "תחנות כח רבות יצאו למכרזים השנה, ישנה תנופה מאד גדולה בענף והיד עוד נטויה".

  כרגע מדינת ישראל עומדת בפני מה שיש שמגדירים כשינוי דרמטי במפת התשתיות שלה. בן סימון: "צפויים לנו בשנה שנתיים הקרובות עוד מתקני התפלה בגליל המערבי באזור מחנה שרגא, ולא מעט תחנות כח שיגיעו לכדי הפעלה מסחרית בשנה שנתיים הקרובות, אנחנו מדברים על אלפי מגה וואט". ואם בוואטים עסקינן, בן סימון מסביר כי הרפורמה במשק החשמל ממשיכה במלוא הכח ומהלכים שהחלו בשנה החולפת יגיעו לשיאים בשנה והשנתיים הקרובות. מכירת אלון תבור שיוצאת אוטוטו לפועל והמכרז למכירת רמת חובב המוגש ממש בימים אלה. "לאחר מכן מוכרים את רידינג ואחר כך את חגית ואשכול. כדי לסבר את האוזן, אנחנו מדברים על אלפי מגה וואטים וליתר דיוק 3,500 מגה וואטים שיעברו למגזר הפרטי, וזה המון".

  לכתבה המלאה :

  https://www.maariv.co.il/business/economic/israel/Article-732060?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

 • פרסמו אצלנו לחווית פרסום מדהימה שתניב לכם פניות איכותיות במיוחד. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

חזרה לראש הדף