• רון פרושאור: "המדיניות הגרמנית נוטה לעמוד לאחרונה בסתירה לאינטרסים הישראלים"

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • קרדיט צילום: shutterstock

  האמת הכואבת היא שיותר מדי פעמים לאחרונה נוטה המדיניות הגרמנית לעמוד בסתירה לאינטרסים הלאומיים והביטחוניים של ישראל, שרובם נמצאים בלב הקונצנזוס הישראלי.

  אנו רואים זאת כשגרמניה דבקה בהסכם הגרעין עם איראן, מדינה שמנהיגיה קוראים להשמדת המדינה היהודית והמסכנת את ביטחונה במספר חזיתות – מחיזבאללה בצפון ועד חמאס בדרום. אנו רואים זאת כשגרמניה מסרבת לשים קץ להפרדה המלאכותית בין הזרוע "המדינית" לזרוע "הצבאית" של חיזבאללה ולהכריז על כולו כארגון טרור. ראינו זאת כשגרמניה הצביעה בעד גינוי החלטת ארה"ב להכיר בירושלים כבירת ישראל.  


  אנו רואים זאת כשגרמניה מכריזה כי תגדיל את המימון לאונר"א, סוכנות שמפיצה שנאה והסתה נגד ישראל במערכת החינוך שלה, בזמן שהיא מנציחה את "חלום השיבה", דבר שמחבל בניסיונות להגיע לשלום. אנו רואים זאת כשגרמניה שמה קץ לשאיפותיה של ישראל לזכות לראשונה בתולדותיה במושב במועצת הביטחון של האו"ם (גם אם הסיכויים לכך היו נמוכים מלכתחילה).
  אנו רואים זאת כשגרמניה מצטרפת להצבעות אנטי-ישראליות בגופים בינלאומיים, כמו ההחלטה בארגון הבריאות העולמי שגינתה רק את ישראל, ששירותי הבריאות שלה הם מודל לחיקוי, על "פגיעה" לכאורה בשירותי הבריאות הפיזיים והנפשיים בשטחי הרשות הפלסטינית ורמת הגולן, שטח בו ישראל מעניקה טיפול רפואי יומיומי לפליטים מהטבח שמבצע משטר אסד בבני עמו.

  ואם צעדים אלה אינם מספיקים, אנו רואים את גרמניה מסתתרת לא פעם מאחורי "הקונצנזוס האירופי" כשהאיחוד פועל נגד ישראל. המדינה שמתיימרת להוביל את האיחוד, בייחוד אחרי פרישתה של בריטניה, בוחרת "להוביל מאחור" במקום לעמוד לצד ישראל, מדינה שאמורה ליהנות מ"יחסים מיוחדים" עם גרמניה.

  http://www.maariv.co.il/journalists/opinions/Article-663803

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף