• ארז תדמור חושף: כך שולט השמאל במוקדי הכוח ומדיר ימניים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • גם סיפור המל”ג והמתרחש באקדמיה ברור ומוכר. בשנים האחרונות נחשפה שורה של דו”חות על המתרחש באקדמיה. ב’אם תרצו’ פרסמנו בשנים 2008, 2010 ו-2011 דו”חות שהצביעו על הטיה חריפה שמאלה בחוגים למדע המדינה בחמש האוניברסיטאות הגדולות. המכון לאסטרטגיה ציונית פרסם דו”ח שמצא מגמה דומה בחוגים לסוציולוגיה. בין היתר חשפנו כי 8 מתוך 11 מרצים במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון חתומים על עצומות אנטי-ישראליות או אוחזים בעמדות שמאל קיצוניות בטווח שבין מרצ לבל”ד. גם ועדת מומחים בינלאומית שבדקה את המחלקה מצאה כי היא מאופיינת ברמה אקדמית ירודה ובהטיה פוליטית. התגובות לממצאים היו זהות בכל המקרים. אותם אלו שמדברים בשמה של חשיבה ביקורתית וחופש אקדמי, התנהלו כחברי כנסיה ימי ביניימית חשוכה. עורך ‘הארץ’ אלוף בן אמר לנו באותה תקופה כי מעולם לא נתקל במבול כזה של מאמרים בנושא אחד בתקופה כל כך קצרה. כל מי שהעז למתוח ביקורת על ההטיה באקדמיה מותג על-ידי משמרות הנאורות כמקרתיסט, כצייד מחשבות וכפשיסט. ביקורת באקדמיה היא כנראה דבר רצוי כל עוד היא מגיעה משמאל לימין. בדיוק כמו שסרט המציג את גבורתם של לוחמי וטייסי צה”ל לא נראה ראוי לחברי הברנז’ה התרבותית.

  גם הסערה שמחולל כעת השמאל סביב שיבוצו של אראל סג”ל לשידור בגלי צה”ל, היא ביטוי לאותה תופעה בעולם התקשורת. העובדה שמזה שנים עמוס סדר היום של התחנה במגישים בגוון שמאלי רך (רזי ברקאי) עד עמוק ובוטה (יעל דן ורינו צרור), לא הפריעה לשמאל לנהל מסע התקרבנות ובכיינות על “מעורבות פוליטית” בתחנה. ירון דקל העז לזרוק לימין פירור של שעת שידור בודדת, והשמאל כמרקחה.

  זה עבד להם כבר כמעט 40 שנה, וגם השינויים המינוריים שמקדמים שרי הממשלה הזו לא נראים ככאלו שיערערו באמת את הגמוניית השמאל באקדמיה, במערכת המשפט ובממסד התרבותי. אבל מה שהשמאל מסרב להבין הוא שהניצחון שהוא נוחל בהשתקת ובהפחדת הימין במוקדי הכוח הוא ניצחון פירוס. הציבור הרבה יותר חכם ממה שחושבים ברחוב שוקן, בצוותא ובשייח’ מוניס. כאשר השמאל טוען כי טבע הדברים הוא שאין יצירה תרבותית מימין או אנשי אקדמיה בכירים ימניים, וכי הדבר אינו נובע מהטיה מוסדית אלא פשוט כך, הוא טוען למעשה כי לשמאל יש מונופול על היצירתיות, החכמה והדעת. כי אנשי הימין הם בורים וטיפשים. יוסי ביילין אמר זאת מפורשות במוצ”ש האחרון בדיון בו השתתפנו בתכנית ‘פגוש את העיתונות’. וכאשר השמאל אומר לרובו המכריע של הציבור שזה פשוט כך, וכי ההטיה שכולנו מכירים בעצם לא קיימת, הוא מודיע לאזרחי ישראל שבכוונתו להמשיך ולהשתיק לא רק אותם אלא גם את ילדיהם ונכדיהם. ואת זה הציבור הישראלי לא מוכן לקבל ולא יקבל. אם נפתלי בנט, מירי רגב ואיילת שקד לא ימלאו את חובתם וירסקו את משטרת המחשבות של השמאל במערכת המשפט, באקדמיה ובממסד התרבותי, הציבור הימני יחליף אותם בשרים טובים ונחושים יותר. הרודנות השמאלנית במוקדי הכוח תובס, במוקדם או במאוחר. ככה זה עובד בדמוקרטיה.

  https://mida.org.il/2016/03/02/%d7%94%d7%92%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%94-%d7%a9%d7%9e%d7%90%d7%9c%d7%a0%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%9e%d7%a1%d7%9c%d7%95%d7%9c-%d7%94%d7%aa%d7%a8%d7%a1%d7%a7%d7%95%d7%aa/


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף