• משרד התרבות מימן סרט אנטי ישראלי שמככב בכל אירועים האנטי ישראלים בעולם – כספי המיסים שלכם..

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • משרד התרבות מימן סרט אנטי ישראלי שמככב בכל אירועים האנטי ישראלים בעולם – כספי המיסים שלכם..

  "קרן מקור", שמתוקצבת על ידי המשרד בראשות השרה מירי רגב, מימנה ב-200 אלף שקלים סרט על הסנגורית הישראלית שמייצגת פלסטינים וביניהם מחבלים. במאית הסרט על הנער אחמד מנאסרה שיצא למסע דקירת יהודים: "הוא נשפט כי הציבור הישראלי רצה שמישהו ישלם"

  סרט על עו"ד לאה צמל זוכה להצלחה רבה אך גם מעורר ביקורות רבות. הסיבה לכך – הדמות המככבת בו – נער פלסטיני שדקר יהודים, וריאיונות שונים של במאית הסרט, רייצ'ל לאה ג'ונס, ועו"ד לאה צמל, שמשמשת כסנגורית לפלסטינים שרבים מהם הואשמו במעשי רצח ופעולות טרור.

  הסרט גם מופיע בהקרנות של ארגוני זכויות אדם ברחבי העולם, אחת מהן הייתה בניו-ירק, שם הסרט הוצג לראשונה באירוע של ארגון HRW. בריאיונות ומפגשים של במאית הסרט, רייצ'ל לאה ג'ונס, וכוכבת הסרט, עו"ד לאה צמל, הן מדברות על המציאות הפוליטית בישראל ומטבע הדברים מציגות את המציאות מנקודת מבטן הפוליטית, כאשר הבמאית מציגה את לאה צמל כדון קישוט שנלחמת נגד עוולות "החברה הישראלית הכובשת והמושחתת".

  תנועת "אם תרצו" מחתה על כך בחריפות בטענה כי הסרט על עו"ד לאה צמל הפך לתעמולה אנטי ישראלית ומן הראוי שלא היה מקבל תקציב ציבורי. "זו חרפה שמשרדי ממשלה מימנו הפקת סרט המפאר אדם שהקדיש את חייו להגנה על מחבלים – רוצחי חפים מפשע – זקנים נשים וילדים. אם היה מדובר בהפקה פרטית ניחא, אבל כאשר משלם המיסים נושא בהוצאות ההפקה, הדבר חמור שבעתים", אומר מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו

   https://www.makorrishon.co.il/news/148911

 • תגובות 

חזרה לראש הדף