• אדלשטיין: השאננות בימין ואיבוד המנדטים יעלו לנו במחיר עצום - נקום עם ממשלת שמאל ומדינה פלסתינית תחזור לסדר היום תוך 20 שניות

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • אדלשטיין: השאננות בימין ואיבוד המנדטים יעלו לנו במחיר עצום - נקום עם ממשלת שמאל ומדינה פלסתינית תחזור לסדר היום תוך 20 שניות

  קרדיט צילום: shutterstock

  'אני אומר פעם נוספת: אם בג"ץ יפסול את חוק הלאום זו תהיה קטסטרופה. אבל גם אם בסופו של דבר זה לא יקרה, עצם העובדה שזו בכלל אפשרות - היא סימפטום לבעיה עמוקה במערכת השלטונית שלנו. בכנסת הבאה יש לנו הזדמנות לתקן את הבעיה הזו מהשורש – ולהעביר פעם אחת ולתמיד את פסקת ההתגברות! מי יודע מתי ואם בכלל הזדמנות כזו תחזור''.

  יו"ר הכנסת הזהיר מהקמת ממשלת שמאל ודרש ממפלגות הימין הקטנות להתאחד לאלתר. ''כל מה שדיברתי כאן היום על תוכנית מקיפה לחיזוק ההתיישבות ולשינוי מהותי ביחסי כנסת ובית המשפט, יהיה שווה כמו ביצים שבורות אם ב-9 לאפריל נלך לישון עם פנטזיה על ממשלת ימין ונקום לסיוט של ממשלת שמאל.

  ''משום מה יש כאלה שחושבים שזה תרחיש לא סביר. אבל אני אומר לכם שׁשאננות היא החטא הפוליטי המסוכן ביותר, שתעלה לכולנו במחיר עצום. אסור לנו לשכוח: להוריד את המדינה הפלסטינית מסדר היום העולמי לקח עשרים שנה; אבל להחזיר אותה ייקח בדיוק עשרים שניות.

  ''ולמרות כל זה, למרות ההסכמה העקרונית, למרות הדרך המשותפת, נכון לעכשיו הימין רץ לבחירות האלו מפולג ומפוזר. אני רואה יותר מדי אנשים שרצים חזק חזק, בכל הכוח, אבל אתם יודעים מה יקרה בסוף, נכון? הם ישברו את הראש על קיר הבטון של אחוז החסימה ויפסידו לכולנו הרבה מאד מנדטים יקרים.

  לכתבה המלאה:

  https://www.inn.co.il/News/News.aspx/393927

 • תגובות 

חזרה לראש הדף