• מנהיגי הערבים בעזה ביו"ש ובישראל ניסו להרים מופע נאכבה אבל את הציבור שלהם זה הרדים - חוסר עניין טוטאלי

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • מנהיגי הערבים בעזה ביו"ש ובישראל ניסו להרים מופע נאכבה אבל את הציבור שלהם זה הרדים - חוסר עניין טוטאלי

  למרות הצהרות לוחמניות מצד חמאס, הרשות והח"כים הערביים, את הצעירים הפלסטינים מעסיקה יותר העובדה שמנהיגיהם לא ממש ממלאים את תפקידם ומתעשרים באופן מושחת על חשבונם

   

  אירועי יום הנכבה עברו בשקט יחסי, כאשר תחושת הנמנום או חוסר העניין הייתה בולטת. הרשות הפלסטינית נאבקת כדי להעביר את רוח הלחימה וחלום השיבה לדור הצעיר שמוטרד יותר מענייני פרנסה, חתונה ומימוש עצמי, אפילו באירופה או בארה"ב.

  גם ברשות הפלסטינית התקשו לאסוף מפגינים. למרות ההכרזה על יום שביתה כללי, במרבית הכפרים והערים הפלסטיניות החנויות היו פתוחות וגם במחנות הפליטים, שהרשות הפלסטינית ממשיכה לשמר כדי להנציח את המציאות של לפני 71 שנה. החיים נמשכו כרגיל.

   

  ההצהרות של ראשי חמאס, הרשות הפלסטינית וחברי הכנסת הערבים, פחות ופחות מדברות לדור הצעיר. בסקרי דעת קהל שנערכים בקרב החברה הפלסטינית, חלום שתי המדינות וזכות השיבה הולך ומתמוסס. את הצעירים הפלסטינים מעסיקה יותר העובדה שנושאי התפקידים לא ממש ממלאים את תפקידם ומתעשרים באופן מושחת על חשבונם. האבטלה הגואה וחוסר האופק של הצעירים היא זו שמטרידה אותם, המפתח הסמלי של הנכבה מזכיר להם אולי את המאבק הפרטי שלהם להשיג דירה כדי לאפשר חתונה וילדים.

  לכתבה המלאה:

  https://www.makorrishon.co.il/opinion/139617/

 • תגובות 

חזרה לראש הדף