• פרדימן: שוחד עיתונאי זה דבר בעייתי ומרחיק לכת - נתניהו יכול לכהן תחת כתב אישום - המערכת המשפטית תופרת תיקים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף

 • פרדימן: שוחד עיתונאי זה דבר בעייתי ומרחיק לכת - נתניהו יכול לכהן תחת כתב אישום - המערכת המשפטית תופרת תיקים

  שוחד עיתונאי הוא בכלל אישיו?

  "העניין הזה כשלעצמו הוא בעייתי ונראה לי מרחיק לכת, אבל אני לא מוכן לנקוט עמדה כללית לגבי כל מצב אפשרי".

  ראש ממשלה יכול לכהן תחת כתבי אישום?

  "ברגע שמוגש כתב אישום, על פי החוק, הוא יכול להמשיך לכהן, ובית המשפט צריך לכבד זאת. כך הדבר מבחינה משפטית, אבל ברור שמבחינה ציבורית זה לא רצוי. לאור הניסיון המצטבר, נראה לי שהפתרון הנכון הוא לקבוע שיהיו לראש ממשלה לא יותר משתי קדנציות ושבתקופה הזו תהיה לו חסינות. זה לגבי העתיד. ברור שאין מקום לחקיקה פרסונלית שתחול בעניין זה על ראש הממשלה המכהן".

  המערכת נוקמת ותופרת תיקים?

  "היו מקרים לא מעטים בעבר של פתיחת חקירות והעמדה לדין שקשה להצדיקם מבחינה עניינית. מנדלבליט בעצמו אמר שתפרו לו תיק, אז אני לא מבין מדוע השאלה עולה. היועץ המשפטי המהימן, האיש שכל כך סומכים עליו, בעצמו אמר, אז אפשר להסיק מזה מסקנות וגם לעורר את השאלה מדוע לא נפתחה חקירה בשל טענה זו, אבל זה כבר עניין אחר. אני רוצה להזכיר שגם מני מזוז דיבר בשעתו על סימון מטרות. אז יש כבר שני יועצים משפטיים שדיברו על הנושא, וזה נוסף למקרים כמו של רובי ריבלין, יעקב נאמן, דרור חוטר ישי ורפאל איתן, שקשה להסביר מבחינה עניינית".זו נקמה של המערכת במישהו מסוים?

  "אלה אנשים שנראה שהמערכת לא רצתה בהם. הרי נפתחו הליכים ובכל המקרים נמנעה כהונתם או הופסקה. נאמן נאלץ להתפטר ממשרד המשפטים, רפאל איתן לא קיבל את המשרד לביטחון הפנים, רובי ריבלין לא התמנה לשר משפטים, ודרור חוטר ישי היה בוועדה לבחירת שופטים והוצא ממנה באמצעות הליכים פליליים שלא הייתה להם הצדקה".מי מנתב את המערכת?

  "המערכת מופעלת על ידי אנשים, אבל אני לא אכנס מעבר לזה לפרטים".

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/news/law/Article-731011

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף