• מערכת הבריאות בישראל נמצאת בקריסה? הנתונים מוכיחים שמצבה מצוין

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • דירוג, שנעשה בעזרת ארגון הבריאות העולמי והבנק העולמי, משוקללים כמה מדדים בתחומים שונים: הנגישות והאיכות של שירותי הבריאות, נגישות למי שתייה איכותיים, סיכון לבריאות (למשל עישון, לחץ דם גבוה והשמנת יתר), תוחלת חיים, תזונה נכונה וגורמי התמותה.
  במקום הראשון במדד ניצבת ספרד עם 92.75 נקודות, אחריה איטליה עם 91.59, איסלנד (91.44), יפן (91.38), שווייץ (90.93), שוודיה (90.24), אוסטרליה (89.75), סינגפור (89.29) ונורווגיה (89.09), ואילו ישראל קיבלה 88.15 נקודות.
  ממרום מקומה העשירי המכובד עקפה ישראל את צרפת, אוסטריה, פינלנד (שמוזכרת לעתים בישראל כחלום שיש לשאוף אליו), הולנד, קנדה (שאליה זורמים מהגרים מכל העולם), קוריאה הדרומית, ניו זילנד ובריטניה. גרמניה המתוקתקת רק במקום ה־23, ודנמרק, שמובילה בתחומים רבים אחרים, מסתפקת במקום ה־25.
  רק רגע, יאמר הקורא. הרי "מערכת הבריאות קורסת", כפי שהכותרות זועקות (בעיקר בחורף), והזקנה המסכנה עדיין תקועה במסדרון. ובכן, קודם כל, עם הנתונים היבשים אי אפשר להתווכח, והנתונים האלה הובילו את ישראל למקומה הנאה בדירוג העולמי. 

  פרט למקום העשירי במדד שהוזכר בתחילת הסקירה, מתברר שישראל נמצאת במקום השישי בעולם (!) ביעילות מערכת הבריאות. כך לפחות על פי מדד היעילות שפורסם על ידי סוכנות בלומברג לפני פחות מחצי שנה. במקום הראשון ניצבת הונג קונג, ואחריה סינגפור, ספרד, איטליה וקוריאה הדרומית.
  המשמעות היא שהיעילות חשובה יותר מהסכומים שמושקעים במערכת. ישראל מוציאה על בריאות כ־7.5% מהתוצר, פחות מהממוצע של מדינות ה־OECD בשנת 2016 - 8.9% מהתוצר. לדברי הארגון, בעוד האוכלוסייה בישראל נהנית משירותי בריאות טובים, והתפקוד של מערכת הבריאות טוב, ישנם עדיין כמה מרכיבים שטעונים שיפור: למשל, תוספת כוח אדם. נוסף על כך, בפריפריה מקבלים שירותי בריאות גרועים. לפיכך, על הממשלה לקדם תוכניות בריאות וחינוך לבריאות, ובמיוחד צריך למקד את המאמצים באוכלוסיות החלשות ובפריפריה. 

  https://www.maariv.co.il/amp/journalists/Article-687269?__twitter_impression=true

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

 • פרסמו אצלנו לחווית פרסום מדהימה שתניב לכם פניות איכותיות במיוחד. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

חזרה לראש הדף