• חשיפת גלובס: כשלפיד היה שר אוצר הוא שרף כספי ציבור על ימין ועל שמאל - שאר שרי יש עתיד כיכבו גם הם

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • חשיפת גלובס: כשלפיד היה שר אוצר הוא שרף כספי ציבור על ימין ועל שמאל - שאר שרי יש עתיד כיכבו גם הם

  לא פחות משלושה שרים, סגן שר, ומנכ"ל אחד התקינו בשנת 2013 מקרר ברכב הממשלתי הצמוד שלהם. מדובר בשר החינוך, שי פירון, שר המדע יעקב פרי, סגן שר האוצר מיקי לוי, שלושתם מחברי "יש עתיד" שחקקה על דגלה את הפוליטיקה החדשה, וכן שרת הקליטה סופה לנדבר (ישראל ביתנו) ומנכ"ל משרד החקלאות רמי כהן.

  בחינת הוצאות הנסיעה לחו"ל של משרד האוצר מגלה כי גם שם היד על הארנק קלה מאוד. בכירי המשרד טסו בשנה החולפת לחו"ל במחירים מופקעים. כך למשל, כרטיס טיסה עבור נסיעת שר האוצר (לפיד) לארה"ב, יחד עם שני יועצים מלשכתו ושני מאבטחים ובתוספת שירות אח"מים בשדה התעופה עלתה למשלם המסים הישראלי 54,363 שקל.

  בנסיעה אחרת לארה"ב בינואר 2013 שילם האוצר כ-65 אלף שקל עבור כרטיסי טיסה ללפיד ולנלווים אליו. בנסיעה להונגריה שולמו כ-16 אלף שקל עבור כרטיסי טיסה ללפיד ומאבטחיו.

  ועוד לא דיברנו על התקשרויות חיצוניות. משרד האוצר, על פי הנתונים, מבצע לא מעט התקשרויות עם משרדי עורכי דין פרטיים ופירמות רואי חשבון. בשנת 2013 נעשתה התקשרות עם משרד עו"ד יגאל ארנון, שעלתה לקופת המדינה 700 אלף שקל. פירמת רואי החשבון ברייטמן אלמגור העניקה גם היא שירותים למשרד האוצר בסכום של 466 אלף שקל, וכך גם משרד רואי החשבון ליאון- אורליציקי שהעניק שירותים ב-166 אלף שקל.

   

  וכל זה עוד לפני שנדרשנו לשאלת ניגודי העניינים. חשיפת הקשרים עם הספקים החיצוניים עשויה להצביע על התקשרויות מעניינות קשרי הון שלטון שהוסתרו בהיעדר השקיפות.

  לכתבה המלאה:

  https://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000982956&fbclid=IwAR2tbPKrmYRjoI6QTTXsZjwtfqeqr04cHog75pqY5xYMz2tYaU7jYwIGwsI

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף