• זהירות: היועמ"ש והפרקליטות לוחצים על אקוניס באלימות למנות בעלת עמדות אנרכיסטיות לתפקיד בכיר

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • זהירות: היועמ"ש והפרקליטות לוחצים על אקוניס באלימות למנות בעלת עמדות אנרכיסטיות לתפקיד בכיר

  היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה מנסים לכפות עמדתם ולחייב את השר אקוניס למנות את פרופ' יעל אמיתי לנגידה בקרן גרמניה-ישראל במסווה של עמדה משפטית הם מנסים לכפות דעתם האישית והפוליטית אקוניס מתנגד בשל עמדותיה האנרכיסטיות אותן הביעה בעבר, אך קולו בקושי נשמע  מנדלבליט פועל באופן מעורר בחילה ומנסה לסתום את פיו של השר ואף למנוע ממנו ייצוג בבית המשפט העליון

  עד כאן העובדות היבשות. אופיר אקוניס הוא נבחר ציבור. וככזה, מותר לו ליישם השקפת עולם שבשמה בוחריו שלחו אותו לכנסת. יעל אמיתי, בניגוד לשר אקוניס, מאמינה בסרבנות אידיאולוגית. להשקפתה, מותר לסרב לשרת ב"שטחים", כהגדרתה. לכך היא נתנה ביטוי בפומבי - גם בחתימה על מנשר ציבורי כלשהו. היא ניצלה את הזכות לחופש הביטוי - וזה בסדר גמור. אבל, צריך גם לזכור שכאשר אנשים הביעו דעות דומות בעת הפינוי האלים מגוש-קטיף ומצפון השומרון, מי שעמד אז בצמרת פרקליטות המדינה גילה הרבה פחות סובלנות. הייתי שם - וראיתי את הדברים מקרוב.

  דא-עקא, במקומותינו אף פעם הדברים לא מסתיימים בשלב הזה. החלטת הדרג הנבחר אף פעם איננה בבחינת סוף פסוק. הרבה פעמים מתייחסים אליה כאל "המלצה בלבד". פרופ' אמיתי מיהרה, אפוא, לעתור לבית המשפט העליון, בידיעה ששם תימצא לה אוזן קשבת. ותוחלתה באמת לא נכזבה. השופטים ביטלו, כדרכם בקודש, את החלטתו של נבחר הציבור - וקראו לו לחזור וליתן החלטה אחרת. אקוניס, כמסתבר, לא וויתר - ועתה מגיעה הפרשה לסיבוב נוסף.

   

  אבל לפרשה הזאת יש גם אספקטים ציבוריים שעולים לאין שיעור על עניינה הפרטי של פרופ' אמיתי. ההתנגשות בין נבחרי הציבור לבין שלטון הפקידים (ה-DEEP STATE) מגיע כאן לעימות שההכרעה בו יכולה להשפיע על חיינו במשך הרבה שנים. הדרג הפקידותי יודע את זה - ולכן הוא נלחם בחירוף נפש על זכותו לומר את המילה האחרונה.

  לכתבה המלאה:

  https://www.news1.co.il/Archive/0026-D-134932-00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף