• עיתונאי: מרוב שבאופוזיציה צעקו "הרס דמוקרטיה" על כל שטות הציבור כבר לא מתרגש מהחקיקות נגד בג"צ

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • עיתונאי: מרוב שבאופוזיציה צעקו "הרס דמוקרטיה" על כל שטות הציבור כבר לא מתרגש

  קרדיט צילום: shutterstock

  יניר קוזין, עיתונאי המשמש ככתב המדיני של מעריב:

  זאב זאב: הציבור לא מתרגש מחקיקות נגד בג"ץ

  כשנתניהו הפציר בחברי הכנסת של הליכוד בישיבת הסיעה לפני שבועיים שלא ייקחו חופש באוגוסט כי בליץ החקיקה עומד בפתח, עוד לא היה ברור לגמרי באיזו חקיקה מדובר. הדיווחים מהבוקר (שני) ב"הארץ" וב"ישראל היום" על התכניות שמכינים בליכוד למערכת המשפט היוו את יריית הפתיחה לאותו בליץ שעליו דיבר נתניהו. משלא נראה אף לא מתנגד אחד באופק מהקואליציה העתידית, הבליץ צפוי להיות יותר כמו טיול בפארק מאשר מרתון חקיקה.

  בליכוד מנסים להרגיע או אולי להרדים את המערכת הפוליטית בכך שהם טוענים כי הפרסומים הם בגדר סנסנציה ולא הדבר האמיתי. נתניהו אף צייץ בשעות הערב כי  "‏המדיניות שלי תמיד הייתה לשמור על בית משפט חזק ועצמאי - אך אין זה אומר בית משפט שהוא כל-יכול" והאשים את התקשורת, איך לא, בזריעת פחד בקרב הציבור.

  אבל האמת היא, שלא בטוח עד כמה הציבור בכלל "מפוחד". לאחר כמה שנים בהן ממשלת נתניהו חוקקה חוקים והובילה לרפורמות שנויות במחלוקת במארג שבין הכנסת ורשויות החוק (ההסדרה, ההמלצות, אי פרסום סגירת תיקים ועוד), מלבד זעקות שבר מצד האופוזיציה ובכירים במערכת המשפט היא חוקקה באופן יחסי די בקלות וללא התנגדות גדולה בציבור הרחב. כאן הביקורת מופנית גם לאופוזיציה ולמי שטוענים כי הם שומרי שלטון החוק, שלא בחלו בשימוש בצמד המילים "הרס הדמוקרטיה" כמעט על כל הצעת חוק שכזו. בסופו של דבר נוצר אפקט ה"זאב זאב" שהצליח להפוך את הציבור לאדיש, כאשר מגיע ה"זאב" האמיתי בדמות מהפכה באיזונים ובבלמים, התראות מחנה "שלטון החוק" נראות כמו עוד געוואלד חסר פרופורציות.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-698661?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף