• טראמפ ממשיך כמו בולדוזר: שם את תנועת האם של החמאס על הכוונת - המלך עבדאללה יהיה בקרוב בבעיה

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • טראמפ ממשיך כמו בולדוזר: שם את תנועת האם של החמאס על הכוונת - המלך עבדאללה יהיה בקרוב בבעיה

  קרדיט צילום: shutterstock

  הנשיא טראמפ שוב מתגלה כלוחם נחוש באיסלאם הקיצוני ובכוונתו להכריז על תנועת האחים המוסלמים כ'ארגון טרור'. מדובר בתנועת האם של ארגון חמאס שנוקטת בטרור במצרים ופועלת בעולם הערבי נגד "עסקת המאה" של הנשיא טראמפ

  לאחר שהכריז על משמרות המהפכה האירניים כ'ארגון טרור', מתפנה הנשיא טראמפ לטפל באופן דומה גם בתנועת האחים המוסלמים שהינה תנועת-האם של ארגון חמאס השוללת את הקמת מדינת ישראל וקוראת להשמדתה. מרחמה האידיאולוגית של התנועה הזו שהתירה פיגועי התאבדות צמחו גם ארגוני אל-קאעידה ודאעש.

  מודיעין המצרי הצליח לנטרל את ארגון חמאס ולשכנעו להפסיק את פעולות הטרור במצרים אך תנועת האחים המוסלמים ממשיכה בפיגועי הטרור. הנשיא א-סיסי הוציא את האחים המוסלמים מחוץ לחוק והכריז עליה כ ארגון טרור, חלק ממנהיגי התנועה נעצר והועמד לדין ואילו החלק האחר של ההנהגה נמלט לטורקיה ולקטאר וקיבל שם מקלט מדיני.


  בירדן המצב שונה מאשר במצרים, לתנועת "האחים המוסלמים" יש מפלגה רשמית המייצגת אותה שנקראת 'חזית הפעולה האיסלאמית' שיש לה 16 מושבים בפרלמנט. האסטרטגיה של המלך עבדאללה היא להכיל את תנועת האחים המוסלמים למרות שהינה תנועת אופזיציה לוחמת אבל איננה נוקטת בדרך כלל בטרור בתוך הממלכה ההאשמית.


  בשבועות האחרונים החל המלך עבדאללה להתקרב לתנועת האחים המוסלמים כדי שתתמוך בו במאבקו נגד "עסקת המאה" של טראמפ, התנועה נענתה בחיוב לבקשתו והחלה לארגן הפגנות בירדן נגד תוכנית השלום האמריקנית החדשה. לכן, סביר להניח שהמלך עבדאללה יתנגד לכוונת ממשל טראמפ להכריז על האחים המוסלמים כתנועת טרור.

  לכתבה המלאה:

  https://www.news1.co.il/Archive/0026-D-133920-00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף