• איש אמ"ן לעבר חוקר איראן: איראן מורתעת מישראל, גם מהמודיעין המדוייק וגם מהתרגום הקטלני שלו בשטח

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • איש אמ"ן לעבר חוקר איראן: איראן מורתעת מישראל, גם מהמודיעין המדוייק וגם מהתרגום הקטלני שלו בשטח

  קרדיט צילום: shutterstock

  יוסי מנשרוף, שירת באמ"ן וכיום חוקר אירן בבכון לאסטרטגיה וביטחון:

  איראן מורתעת לא רק מהיתרון המודיעיני של ישראל, אלא גם מתרגומו למבצעים קטלניים במיוחד. לכן, היא מבינה שהיא חשופה במגרש הסורי - ולא סביר שתרצה הסלמה

  אם נבחן את הדברים, נראה שאיראן לא מצליחה לתרגם את הכעס והתסכול שלה על התקיפות הסדרתיות של ישראל, שמסתכמות בכמה מאות לאורך השנים. היא לא מצליחה לגמול לישראל על מסע הקטל האווירי והקרקעי נגדה בסוריה, ואפילו במעט הניסיונות האיראניים לשגר טילים לעבר ישראל, אלה מבין הטילים שחצו את הקו יורטו על ידי ישראל.

  איראן מורתעת בידי ישראל, כיוון שזו מפגינה יתרון מודיעיני מובהק שמאפשר לה לבנות בנק יעדים באינטנסיביות ובנחישות. יעדים אלה הם מגוון התשתיות של משמרות המהפכה, כוחות קודס, חיזבאללה הלבנוני ומיליציות שיעיות שונות הנתמכות בידי איראן, מהן אפגניות, פקיסטניות ועיראקיות.

   נוסף לכך, איראן מורתעת לא רק כתוצאה מהיתרון המודיעיני של ישראל, אלא גם כתוצאה מכך שישראל מתרגמת את המודיעין הרב שברשותה למבצעים קטלניים במיוחד. כתוצאה מכל זה, היא מבינה שהיא חשופה במגרש הסורי ולכן אין זה סביר שהיא תרצה הסלמה. גם חיזבאללה, שמלקק את פצעיו ואיבד את הנכס האסטרטגי שלו, המנהרות ההתקפיות, עסוק כעת בבקרת נזקים ואינו ערוך ובשל למסע הרפתקני נגד ישראל.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/opinions/Article-683058

 • תגובות 

חזרה לראש הדף