• חלק ניכר מהתקשורת פועל בהתאבדות: אם לקחו לנו השלטון - תמות נפשי עם פלישתים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • "חלק ניכר מהתקשורת פועל בהתאבדות: אם לקחו לנו את השלטון אז תמות נפשי עם פלישתים"

  ד"ר דרור אֵידָר הוא פובליציסט, חוקר ספרות ותרבות, מבקר ועורך:

  מה נשאר מערימת האידיאולוגיה המנומקת של השמאל, זו שקרסה בחצי היובל האחרון לנוכח מציאות שלא צייתה למהנדסים הגאונים מאוסלו? מה נשאר מצאצאיהם של מי שהובילו במשך שנות דור את הספינה הציונית, ועתה מתנחמים בפיסת רכילות, הופכים בה והופכים בה, כמו דובר בסוגיה פילוסופית הרת משקל, ולא בעוד נפיחה שפלה של תקשורת מתאבדת? מה נשאר ממורשת חלוצי הציונות שצאצאיהם נלחמים עכשיו בשיבת ציון ומשתפים פעולה עם זרים נגד אחיהם בשרם, תוך שכנוע עצמי שמדובר בעניין מוסרי? לא מוסר יש פה, אלא שחיתות.

  2עשרים שנה שותים לבנימין נתניהו את הדם בקשית. עשרים שנה שרוב העם לא מציית ובוחר בו שוב ושוב. עשרים שנה פוגעים בתפקודו באמצעות מזכרי שנאה דוגמת הקלטות החרפה אמש; עשרים שנה מצקצקים בלשונם על משפחתו, אשתו וילדיו - אין אבן שלא הפכו בניסיון להשחיר אותו ואת חייו, לגרום לו לוותר ולברוח, לגרום לציבור לוותר על הבחירה בו, תוך שמשכנעים אותנו שזה נובע מ"דאגה למדינה". כמובן. 

  חלק ניכר מהתקשורת פועל כתקלה אסטרטגית, מאחז עיקש של חבורה קטנה, פוחתת והולכת, הרואה את חילופי המשמרות ההיסטוריים של המפעל הציוני - כיצד נכנסות קבוצות חדשות שהם ואבותיהם הדירו והרחיקו במשך שניים ושלושה דורות - ועיניה כָּלות. מנוע הבעירה שלה הוא שנאה שבטית וכעס ילדים שלקחו את בובת המשחק שלהם והם רוקעים ברגליהם להשיבה לידיהם. חמור מזה, לאור (ושמא: לחושך) השחרת דמותה של ישראל אצלנו ובעולם, לאור הנאצות, הקללות, הבוז והרכילות, דומה שנעשתה כאן "ברירת שמשון" נוראה, לאמור, אם אנחנו לא מובילים את המדינה כמקודם, אם אחיזתנו מתרופפת במוקדי הכוח שהורגלנו לשלוט בהם, אם החברה הישראלית אינה מצייתת לסל הערכים שהכתבנו לה - אזי תמות נפשנו עם פלשת(ינ)ים ושתישרף המדינה.

  לכתבה המלאה

  http://www.israelhayom.co.il/article/531595

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף