• בג"צ קיים היום ישיבת ממשלה בה תקף את הפקיד הזוטר נתניהו ודורש הסברים למה לא נכנע לאו"ם ונתן תושבות ל-20 אלף מסתננים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • בג"צ קיים היום ישיבת ממשלה בה תקף את הפקיד הזוטר נתניהו ודורש הסברים למה לא נכנע לאו"ם ונתן תושבות ל-20 אלף מסתננים

  קרדיט צילום: shutterstock

  בג"ץ קיים דיון בהרכב מורחב של שבעה שופטים בעתירה נגד חוק הפיקדון המחייב מסתננים ומבקשי מקלט להפקיד אחוזים מתוך המשכורת שלהם מידי חודש לקופה על שמם. כספים אלה ישוחררו רק כאשר הם יעלו על מטוס וייצאו מן הארץ, זאת מתוך מטרה לעודד את יציאתם מישראל.

  השופט יצחק עמית המשיך לתקוף את נתניהו על הנסיגה ממתווה האו"ם לאחר הביקורת הציבורית, ואמר בציניות: "בית המשפט בתוך עמו יושב ושמע שהיה הסכם כזה וראה שהוא התפוגג תוך יום, משום מה, בטח אחרי דיונים עמוקים וכו'. אנחנו לא יודעים למה הוא התפוגג, ואנחנו רוצים תשובה".

   

  יונתן יעקובוביץ', מנהל המרכז למדיניות הגירה ישראלית, שיזם את החוק וצורף כמשיב לעתירה, אמר: "שופטי בג"ץ נכנסים לנעליים של הרשות המחוקקת והמבצעת ללא הצדקה וללא בסיס חוקי. לאחר שהביאו לפסילת כל נוהל שהמדינה ניסתה לקדם ואת החוק למניעת הסתננות שחו''ה הכנסת שלוש פעמים, כעת בית המשפט מעלה את האפשרות לבטל אפילו חוק כלכלי ומדתי, שאיננו כולל כליאה ומעכב זמנית אחוז משכרם של מסתננים לא חוקיים עד ליציאתם מישראל. כל זה בשם שיקולים שנמצאים בליבת הסמכות של הרשות המבצעת. מתווה האו"ם היה מתווה נורא. הוא חייב את המדינה לתת תושבות בפועל ללמעלה מעשרים אלף מסתננים, מה שעלול היה לעודד את חידוש ההסתננות לישראל מעל לגדר, מתחתיו או דרך הים. בנוסף, בשנה האחרונה יצאו למעלה מ-2,500 מסתננים מישראל, מספר שאיננו רחוק מהמספר שהיו מיועדים לצאת לפי המתווה. לכן, לא מדובר ב"פתרון פנטסטי" אלא באיוולת. בכל מקרה, אין זה צריך להיות חלק שיקוליו של בית המשפט".

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/news/law/Article-697837?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף