• צה"ל שלח את אגוז ויחידות קומנדו להתאמן עם ארה"ב בריטניה וצרפת על הנחתת כוחות בעורף האויב באזור לא מוכר

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • צה"ל שלח את אגוז ויחידות קומנדו להתאמן עם ארה"ב בריטניה וצרפת על הנחתת כוחות בעורף האויב באזור לא מוכר

  קרדיט צילום: shutterstock

  אתמול (ו') הגיע לסיומו תרגיל בינלאומי, שבו השתתפו כוחות מהצבאות של ישראל, ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה ויוון. כוחות צה"ל שהשתתפו באימון כללו את לוחמי יחידת אגוז של חטיבת הקומנדו, שכבר התאמנו בקפריסין בשנים האחרונות. בנוסף, השתתפו בו גם כוחות מחיל האוויר, שכללו, לראשונה, טייסת של כלי טיס בלתי מאוישים.

  זו הפעם הרביעית שכוחות צבא ישראליים מתאמנים בקפריסין בשנים האחרונות, בנובמבר 2018 ביצעו כוחות מגלן אימון מיוחד באי. קפריסין מספקת שטח לתרגל את אחת המשימות החשובות של צה"ל בתמרון עתידי: הנחתת כוחות בעורף שטח האויב, באזור שאינו מוכר להם.

  מצה"ל נמסר כי "במסגרת התרגיל תרגלו כוחות חיל האוויר אימונים בסיסיים במתארי ביטחון שוטף, אימוני הטסת כוחות ואימוני חילוץ טייס נוטש יחד עם לחימה בשטח זר וטיסה מול איום מתקדם בתוואי שטח חדש ולא מוכר". לוחמי אגוז תרגלו תרחישים שונים של לוחמה בשטח בנוי ופתוח, לוחמה זעירה, יכולות פריצה וחבלה וכן תרגולים של טיפול רפואי בפצועים, הרחק מגבולות המדינה.

  "התרגול של היחידה התקיים במתאר מבצע מיוחד ופעולת קומנדו חד-לילית בדרום לבנון של עשרות לוחמים וכלל בתוכו היתקלות במצבי קיצון ומצבי חוסר ודאות", ציינו בצה"ל.

  לכתבה המלאה:

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5518407,00.html?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף