• סופר הולנדי: הדימוי של הולנד כידידותית לישראל לא משקף את המציאות - באירופה אוהבים יהודים מתים

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • סופר הולנדי: הדימוי של הולנד כידידותית לישראל לא משקף את המציאות - באירופה אוהבים יהודים מתים


  ליאון דה וינטר, המזדהה, עם ישראל, הוא אחד הסופרים ההולנדים המוכרים ביותר, ומוקד להשמצות מצד התקשורת והאקדמיה בארצו • בראיון עימו הוא מזהיר: "הדימוי של הולנד כידידותית לישראל לא משקף את המציאות; יש צורך פתולוגי להאשים אותנו בפשעים הנוראים ביותר"


  ליאון דה וינטר לא בטוח שעיתוי אימוצו של חוק הלאום בידי הכנסת היה הולם. "האם היה צריך להעלות את זה עכשיו? הייתם צריכים לחכות 100, 200 שנה", הוא מסביר באירוניה, ומוסיף ברצינות: "אני חושב שהעיתוי לא היה מוצלח. קראתי את החוק בקפידה כמה פעמים. אני לא חושב שהחוק היה הכרחי, אבל אני לא מבין על מה המהומה. מה אנשים חושבים, שישראל אינה מדינה יהודית? זו מדינה ליהודים, שהוקמה בידי יהודים. על מה אנחנו מדברים? היו צריכים להכניס לחוק סעיף על שוויון כל אזרחי ישראל בפני החוק. אבל בכל הקשור להיות ישראל בית לאומי ליהודים - זה כך, אני רוצה שזה יהיה כך, ותודה לאל שזה כך".  הולנד נחשבת מדינה ידידותית מאוד ליהודים ולישראל. בעיקר בגלל ההזדהות של ההולנדים איתנו במלחמת יום כיפור, כשהחליטו לא להיכנע לחרם הנפט הערבי. התדמית הזו משקפת את המציאות?


  "לא, ואני אומר זאת ללא כל היסוס. דברים השתנו. היתה המורשת של מלחה"ע השנייה, שהיתה רעה ליהודים בכל רחבי אירופה, אבל בהולנד היא היתה נוראה במיוחד. 80 אחוזים מכל יהודי הולנד גורשו ונרצחו. הניצולים לא התקבלו בברכה עם שובם או כשיצאו מהמחבוא. היו כמובן מקרים יוצאים מהכלל. בכל הקשור לישראל, וזה הפך כבר למחלה מידבקת, היה ניתוק שמאלני מישראל, שהפך כעת לקיצוני מאוד. נקודת המפנה העצומה בתפיסת ישראל היתה הטבח בסברה ושתילה. ישראל לא התאוששה מאז מהמהלומה לתדמיתה. לא עזר שהטבח לא בוצע בידי צה"ל, כי יש צורך פתולוגי להשליך על ישראל את הפשעים הנוראים ביותר".

  לכתבה המלאה:

  https://www.israelhayom.co.il/article/578343?utm_source=General&utm_medium=share&utm_campaign=IHNewApp

 • תגובות 

חזרה לראש הדף