• תנועת רגבים: בג"צ עושה הכל כדי לאפשר למוסלמים לבנות מסגד לא חוקי על הר הבית

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • תנועת רגבים: בג"צ עושה הכל כדי לאפשר למוסלמים לבנות מסגד לא חוקי על הר הבית

  קרדיט צילום: shutterstock

  האם בג"ץ נחוש להקים מסגד חדש בהר הבית? כמה ציוצים, ותגידו מה דעתכם...

  אולי אין דרך אחרת לומר את זה, אבל למרות מאמצים כבירים שאנחנו מפעילים כדי למנוע הקמת מסגד חדש במתחם שער הרחמים על ידי הוואקף,  בג"ץ עושה הכל כדי לאפשר להם להמשיך

  אתם בטח זוכרים את העתירה שהגשנו נגד הפעילות הלא חוקית של הוואקף במבנה שער הרחמים בהר הבית (תזכורת: http://bit.ly/2LaUyKC )

  השופט התורן בזמן הגשת העתירה, מני מזוז, נתן למדינה 90 יום כדי להגיב לעתירה, וסירב לתת צו לעצירת העבודות שנמשכו כל הזמן. 90 יום זה הרבה זמן לעבוד, כן?

  ואם זה לא מספיק, הדיון בבג"ץ שנקבע לשבוע שעבר (סוף סוף - אחרי שלושה חודשים!) נדחה ברגע האחרון בעוד חודשיים וחצי. יודעים למה? בגלל שביקשנו להזיז את הדיון בשעתיים בגלל דיון אחר.

  וזה עוד לא נגמר - הרכב השופטים המקורי השתנה באופן תמוה ביותר להרכב שופטים אחר לחלוטין.

  ההרכב המקורי כלל את השופטים יצחק עמית, דוד מינץ ויעל וילנר, ואילו ההרכב החדש יכלול את הנשיאה חיות, השופט מני מזוז והשופטת ענת ברון.

  אז למה יומן בית המשפט החליט לשנות את ההרכב? שפטו בעצמכם.

  אז מה היה לנו עד כאן?

  הר הבית, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, ממשיך להיות אקס טריטוריה לשלטון החוק של מדינת ישראל, והנוכחות היהודית המעטה בהר, נדחקת עוד ועוד.

  כשצו הסגירה למקום לא נאכף, כשהדיון בבג"ץ נדחה שוב ושוב, המסר לוואקף הוא אחד: המשיכו לעשות בהר כבשלכם, מבלי שתצטרכו לתת דין וחשבון לאף אחד.
 • תגובות 

חזרה לראש הדף