• אריה אלדד על רותם סלע: מנחה לא צריכה להיות משכילה אבל אם דיברה היא חושפץ עצמה לשאלה: תמימה, מיתממת או מטומטמת?

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • אריה אלדד על רותם סלע: מנחה לא צריכה להיות משכילה או חכמה אבל אם דיברה היא חושפת עצמה לשאלה: תמימה, מיתממת או מטומטמת?

  הערבים הם בני אדם. וכאזרחים במדינת ישראל הם שווי זכויות: הזכות לחיים בחירות ובכבוד, הזכות לבחור ולהיבחר, הזכות לקבל את כל השירותים שמקבלים אזרחים בישראל. אבל צריך גם לזכור שבלי חובות - אין זכויות. וצריך להיות גם בשוויון חובות: חובת השירות הצבאי או הלאומי־אזרחי. חובת תשלום מסים, ציות לחוקי התנועה ודיני התכנון והבנייה. איסור פוליגמיה, ועוד כמה חוקים חשובים שרבים מערביי ישראל מתעלמים מהם וראוי שהמדינה תאכוף עליהם, בשוויון זכויות וחובות מלא.

   יש לקוות שרותם סלע אינה מבינה את ההבדל, כי אם היא מבינה אותו ועדיין מחכה לפוליטיקאי שישדר לעם ישראל שלערבים יש כאן זכויות לאומיות - נמצא כי הפרזנטורית של המזגנים, המנחה הצחקנית של תוכניות הריאליטי, אינה מבינה באמת מה רוצים הערבים ולמה זכאים היהודים. דוגמניות, מנחות טלוויזיה, שחקני כדורגל ופליטי ריאליטי מפורסמים אינם נדרשים להיות משכילים או חכמים, אבל כאשר פרסומם מקנה להם תחושה שהם כאלה, והם מביעים עמדות פוליטיות - הם חושפים עצמם בהכרח לביקורת השואלת, בצדק: האם אתם תמימים, מיתממים או מטומטמים?

  העמדה התובעת את הפיכתה של ישראל למדינה דו־לאומית היא עמדה אנטי־ציונית מובהקת. היא משמיטה את הבסיס המשותף הרחב ביותר שעליו עומדים רוב היהודים בישראל. הבסיס הרואה בישראל מדינת לאום של העם היהודי. לא מימי חוק הלאום, אלא מאז ומתמיד. מהרצל דרך מגילת העצמאות.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-688963


 • תגובות 

חזרה לראש הדף