• בל"ד: אנחנו אזרחים פלסטינים ושואפים למדינת כל אזרחיה ומצפים מכל ישראלי לתמוך בנו

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - פורום    
 • - תגיות:
 • בל"ד: אנחנו אזרחים פלסטינים ושואפים למדינת כל אזרחיה ומצפים מכל ישראלי לתמוך בנו

  בל"ד, היא מפלגה ערבית הדוגלת בהפיכת מדינת ישראל ל"מדינת כל אזרחיה". המפלגה הוקמה על ידי ד"ר עזמי בשארה בשנת 1995.


  ההיסטוריה מויקיפדיה:

  לפני הבחירות לכנסת ה-18 פסלה ועדת הבחירות המרכזית את רשימת בל"ד מהתמודדות בבחירות אולם בית המשפט העליון ביטל את הפסילה והשתתפות הרשימה בבחירות אושרה על ידו.

  באוגוסט 2014 טסו שלושת הח"כים של בל"ד לקטר שם נפגשו עם ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שנמלט מישראל לאחר שנחשד בריגול למען חזבאללה.

  בספטמבר 2014 הורשע סעיד נפאע "במגע עם סוכן זר", בשל נסיעה שערך לסוריה ולבנון ב-2007 (בזמן כהונתו כח"כ מטעם מפלגת בל"ד) בה נפגש עם וליד ג'ונבלאט ועם טלאל נאג'י, סגנו של מזכ"ל החזית העממית. על סעיד נגזרה שנת מאסר בפועל

  ב-7 במרץ 2016 גינו מפלגות בל"ד וחד"ש את הכרזת מדינות המפרץ על חזבאללה כארגון טרור.

  במרץ 2017 הורשע ח"כ באסל גטאס בהברחת טלפונים סלולריים למחבלים פלסטינים הכלואים בישראל. הוא התפטר מהכנסת ונידון לשנתיים מאסר בפועל עם קלון

  לכתבה:

  חברי הכנסת של סיעת בל"ד הודיעו כי החליטו להחרים את ישיבות הכנסת במשך החודש הראשון של מושב החורף בעקבות חוק הלאום. "בל"ד רואה במהלך זה צעד נוסף להעמקת והרחבת המאבק הפוליטי והציבורי נגד חוק היסוד הגזעני", נמסר. "האזרחים הפלסטינים וכל מי שמאמין בדמוקרטיה, ממתינים לצעדים נוספים ומצפים למאבק מוביל ועיקש המבטא כראוי את ההתנגדות לחוק הלאום ואת הזעם לנוכח הדיכוי השלטוני המתרחב".

  "בל״ד מתעקשת על מאבק לצדק ושוויון מלא, ומתעקשת שהאלטרנטיבה היחידה לאפרטהייד היא הצבת חזון של "מדינת כל אזרחיה", החזון היחידי עם אופק לעתיד אחר, שוויוני וצודק.

  כחלק מהעם הפלסטיני, וכאזרחים, אנו מתעקשים לא לוותר על אף זכות מזכויותינו. המאבק שלנו הוא העירבון למדינה שפויה, מדינה של כל אזרחיה. ואנו מצפים מכל ישראלי שפוי ודמוקרט לתמוך במאבק זה".

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/breaking-news/Article-665821?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף