• טראמפ ממשיך לשבור היום את איראן לרסיסים ומגביר סנקציות: "הנפט האיראני יסולק מהשוק" - האיראנים בטירוף

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • טראמפ ממשיך לשבור היום את איראן לרסיסים ומגביר סנקציות: "הנפט האיראני יסולק מהשוק" - האיראנים בטירוף

  קרדיט צילום: shutterstock

  ארה"ב ביטלה את הפטור על ייבוא נפט מאיראן, משמרות המהפכה מאיימים לעצור השיט במפרץ

  טראמפ הכריז על סיום תקופת הוויתור למדינות שקיבלו אישור להמשיך לייבא מאיראן, שאיימה לסגור את מיצר הורמוז. נתניהו: "מגביר את הלחץ על משטר הטרור"

  הבית הלבן הודיע היום (שני) כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החליט לא לאפשר מחדש פטור למדינות המעוניינות לייבא נפט מאיראן. לפי ההודעה, "ההחלטה נועדה להביא את ייצוא הנפט של איראן לאפס, ולשלול מהמשטר את מקור ההכנסה העיקרי שלו".

  הבית הלבן מסר עוד בהצהרה כי סעודיה ואיחוד האמירויות "החליטו לפעול על מנת לוודא שהביקוש העולמי לנפט ייענה כאשר הנפט האיראני יוצא מהשוק". מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו ציין כי ארצות הברית נמצאת בדיונים עם מדינות אחרות על מנת לסייע להן לסיים את ייבוא הנפט מאיראן, אך כי היא לא תאפשר להן "תקופת חסד" לאחר ה-1 במאי. "אנחנו יורדים לאפס, אנחנו יורדים לאפס באופן גורף", הוסיף פומפאו.

  מפקד הצי של משמרות המהפכה של איראן, אדמירל עלירזא טנגסירי, איים לסגור את מיצר הורמוז לשיט בינלאומי אם טהרן לא תוכל להשתמש בו בעקבות הסנקציות האמריקאיות. "נסגור את מיצר הורמוז למדינות אחרות אם יימנע מאיתנו להשתמש בו", אמר הבכיר במשמרות המהפכה לערוץ האיראני אל-עלאם.    

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/news/world/Article-695454

 • תגובות 

חזרה לראש הדף