• עיתונאי לא מבין: כחול לבן זה 4 מפלגות - מהליכוד וישראל ביתנו ועד מפלגת העבודה ומרצ בלי שום מכנה משותף בסיסי אחד עם השני

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • עיתונאי לא מבין: כחול לבן זה 4 מפלגות - מהליכוד וישראל ביתנו ועד מפלגת העבודה ומרצ בלי שום מכנה משותף בסיסי אחד עם השני

  עיתונאי ידיעות יובל קרני (כתב פוליטי ובטחוני):

  אז מה באמת קורה בכחול לבן? ברשימה אפשר למצוא מועמדים מהליכוד וישראל ביתנו ועד מפלגת העבודה ומרצ. משה (בוגי) יעלון שהגיע מהליכוד, מחזיק בעמדות ימין מובהקות והוא מוביל את הקו הנוקשה והמתנגד באופן חריף לפתרון מדיני או להקמת מדינה פלסטינית. "מדינה פלסטינית לא תהיה בדור שלנו", אמר מספר 3 ברשימה בזמן שגנץ, מוביל הרשימה, דיבר דווקא על ההיפרדות מהפלסטינים, אם כי העדיף להשאיר את הפתרון המדיני מעומעם. מספר 2 ברשימה, יאיר לפיד, הוא היחיד בצמרת שמדבר על היפרדות מהפלסטינים בצורה עקבית.

  גם בענייני חברה וכלכלה השיח בכחול לבן הוא מנוגד. בחמישייה הראשונה נמצאים שני אנשים עם עמדות מנוגדות לחלוטין: יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד שלא נחשב אוהד גדול (בלשון המעטה) של ארגוני העובדים הגדולים, ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, נציג הוועדים הגדולים והאיש החזק במשק, איש מפלגת העבודה לשעבר שניהל גם מו"מ עם "כולנו" של משה כחלון.

  איך זה יעבוד באמת? השאלה אם כחול-לבן תהיה מפלגת שלטון או באופוזיציה – היא שאלת המפתח. אם גנץ ולפיד ירכיבו את הממשלה הבאה ויהיו להם הרבה מנדטים שיבואו יחד עם הרבה דעות, קשה להבין איך ניתן יהיה להגיע להסכמות על נושאי הליבה של תפקוד הממשלה, בעיקר בנושאים המדיניים, כמו לצאת מהקיפאון של המו"מ המדיני, ובנושאים חברתיים וכלכליים.

  וזה בלי לדעת בכלל את עמדותיהם של המועמדים החדשים ברשימה, שמרביתם אינם ח"כים בכלל. אם יהיו באופוזיציה – סביר להניח שניגוד העמדות יהיה פחות משמעותי במקרה כזה. אבל אם גנץ ולפיד לא יצליחו להרכיב ממשלה – השאלה תהיה אחרת: מה יהיה הדבק שיאחד את המנדטים שמרכיבה רשימה אחת של שלוש מפלגות?

  לכתבה המלאה:

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5468233,00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף