• הברית בין ישראל למדינות הערביות הסוניות עולה שלב: אייזנקוט נפגש עם הרמטכ"ל הסעודי

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • הברית בין ישראל למדינות הערביות הסוניות עולה שלב: אייזנקוט נפגש עם הרמטכ"ל הסעודי

  קרדיט צילום: shutterstock

  הברית בין ישראל למדינות הערביות הסוניות עולה שלב: ממגעים חשאיים בחדרי חדרים היא הופכת לגלויה ופומבית יותר, אם כי היא עדיין מתנהלת בחסות של פורומים בינלאומיים או בשוליהם. השבוע נפגש בוושינגטון הרמטכ"ל גדי איזנקוט עם עמיתו מערב הסעודית, גנרל פאהד בן חאמד אל־ראוויל, כך דיווחה העיתונאית גילי כהן בכאן 11. המפגש נערך בשולי כינוס של עשרות רמטכ"לים מרחבי העולם. דובר צה"ל סירב להתייחס לידיעה.

  בחודש שעבר, כפי שדיווחתי ב"מעריב", השתתף ונאם ראש המוסד יוסי כהן בכינוס בינלאומי בניו יורק, שבו השתתפו גם שר החוץ הסעודי עאדל אל־ג'ובייר ודיפלומטים בכירים מאיחוד האמירויות הערביות, מבחריין ומתימן. לא מן הנמנע שכהן ניצל את ביקורו למפגשים חשאיים עם נציגים ערביים.

  בין לבין מתברר כי ישראל ממשיכה להשתתף בכוח משימה בינלאומי מיוחד שפועל בירדן, ואשר חבריו חולקים מידע מודיעיני ומשתפים פעולה בתחום הצבאי - כך דיווח לאחרונה עלון החדשות הצרפתי "אינטליג'נס און ליין". על פי הידיעה מדובר בכוח משימה בהשתתפות נציגים של כוחות מיוחדים ואנשי מודיעין מ־21 מדינות, בהן ירדן, ארה"ב, גרמניה, בריטניה, צרפת, איטליה, ערב הסעודית, איחוד האמירויות, מצרים ועוד. שיתוף הפעולה הבינלאומי מופעל תחת השם GALLANT PHOENIX OPERATION (מבצע עוף החול הנועז/האבירי).

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-666495?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף