• בשעה שהליכוד ושר הביטחון יושנים קציני צה"ל מקבלים הכשרה של הקרן לישראל חדשה כמעט ללא פיקוח ממכונים עם תקציבי עתק

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • בשעה שהליכוד ושר הביטחון יושנים קציני צה"ל מקבלים הכשרה של הקרן לישראל חדשה כמעט ללא פיקוח ממכונים עם תקציבי עתק

  "אנחנו שמחים שתכנית אחת הופסקה, אבל יש עדיין שתי תכניות שצה"ל צרי לנתק את הקשר עם המכון הזה", אומר טייטלבויים ומדגיש: "השאלה היא איך צה"ל מאפשר לדעות הללו להישמע ולעבור אל הקצינים הבכירים והזוטרים. זה חלק ממגמה מדאיגה וכוללת של חדירת תפיסות הקרן החדשה לצה"ל. מכון מנדל לא ממומן על ידם אבל התפיסות הן התפיסות של הקרן החדשה. יש עוד עשרות ארגונים שפועלים מאז ההתנתקות, אז התחיל החיבור הזה".


  "מכון מנדל תורם שמונים אחוז מהפעילות שלו לצה"ל. מדובר ב-2.2. מיליון שקל וצה"ל מקבל סדנאות כמעט בחינם והמכון מקבל כרטיס כניסה והשפע גם על החברה הישראלית וגם על צה"ל, על הקצינים הבכירים שלו כמעט ללא פיקוח".
  טייטלבויים מסכים להבחנה הזו והוא אומר "זו הבעיה המטרידה. אנחנו עדיין לא מזהים בצה"ל רצון להתנקות מההשפעות הפוליטיות הללו בתוכו. אג'נדת שמאל שנמצאת בצה"ל ואנחנו פוגשים אותה ביחס לדתיים, יחד לנשים, יחס ללהט"בים, החלשת רוח הלחימה ועוד. כדי להוציא את הסוגיות הללו מצה"ל צריך עוד עבודה קשה ואנחנו עדיין לא מזהים את המגמה בצה"ל להוציא את הארגונים הללו מתוך צה"ל ולהחזיר אותו להיות צבא לוחם נחוש אמיץ עם רוח לחימה, ציונית, ישראלית, יהודית".


  לכתבה המלאה:

  https://www.inn.co.il/News/News.aspx/377096


 • תגובות 

חזרה לראש הדף