• תנ"צ גיא ניר מאיים בתביעה נגד שי ניצן: פרסמת נגדי שקרים בוטים - עשויים להחשף פרטים מעניינים על סיכול גל הירש

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • תנ"צ גיא ניר מאיים בתביעה נגד שי ניצן: פרסמת נגדי שקרים בוטים - עשויים להחשף פרטים מעניינים על סיכול גל הירש

  רקע מויקיפדיה מי זה ומה הקשר לאלשיך וסיכול גל הירש:

  גיא ניר (נולד ב-1964) הוא קצין משטרה בדרגת תת ניצב הנמצא מאז סוף 2015 בחופשה כפויה. כיהן כראש חטיבת המודיעין באגף החקירות והמודיעין.

  ב-2016 נחשף כי ניצב יצחקי ואחרים סיכלו את מינויו של גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בספטמבר 2016 פנה ניר אל מבקר המדינה והגיש לו חומר בעניין התנהלותם הפסולה לדעתו של בכירי אגף חקירות ומודיעין, לאחר תלונתו של ניר פרסם המבקר דו"ח ביקורת בנושא שיטת המינויים של אלשיך במשטרת ישראל. במאי 2017, כשנה וחצי לאחר שהוצא לחופשה כפויה, הוגשה נגד ניר לראשונה קובלנה משמעתית, בה הואשם ניר ב"התנהגות שאינה הולמת שוטר שעלולה לפגוע בתדמית המשטרה". ניר טען לאורך כל הדרך כי הקובלנה המשמעתית נגדו תפורה בתפרים גסים והיא תולדה של מלחמתו נגד השחיתות באגף והעובדה כי נלחם בין היתר בפעולות שביצעו הבכירים באגף לסיכול מינויו של גל הירש.

  לכתבה:

  פרקליטיו דורשים לפרסם התנצלות והבהרה פומבית בתוך 48 שעות, אחרת ינקטו בצעדים משפטיים: "העדפת לרדוף עד חורמה ולהלך אימים"

  תת ניצב גיא ניר שלח מכתב התראה חריף במיוחד לפרקליט המדינה שי ניצן. במכתב ההתראה, שנשלח באמצעות עורכי דינו מיכאל דבורין ויצחק בם, תקף ראש חטיבת המודיעין לשעבר הנמצא בחופשה כפויה במילים קשות את פרקליט המדינה ניצן, ודרש התנצלות פומבית בתוך 48 שעות.

   

  עורכי הדין דבורין ובם מלינים בשמו של תנ"צ ניר על ראיון עם שי ניצן מסוף השבוע בעיתון מקור ראשון, ובו התייחס פרקליט המדינה לסוגיית גיא ניר. בראיון אמר ניצן: "אני שמח שאתם חושבים שכל אנשי המשטרה אמינים. גיא ניר לא ראה את מה שהוא טען שהוא ראה. הוא נזכר לדווח רק אחרי שהוא הסתבך בעצמו בחשדות, מינו נגדו קצין בודק שהציף ממצאים והוגשה נגדו קובלנה משמעתית. רק אז הוא נזכר לדווח על מעשי שחיתות כביכול. אני אומר לכם ששמעתי את כל טענותיו ואין לו שום ראיה. הכל מופרך שם. הוא מנהל קרב מול גורמים אחרים במשטרה, והטענות שלו הן רק חלק מזה".

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-698800

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף